п'ятниця, 22 червня, 2018, 21:20 Політика
Депутат Луценко: На другому місці після вертикалі президента – корупціогенні повноваження СБУ
ZIK
ZIK

На другому місці після вертикалі управління президента є повноваження СБУ. Вони абсолютно корупціогенні. У прийнятому законі про Нацбезпеку не ліквідували повноваження СБУ щодо економічної сфери.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Луценко.

«Я не бачу якихось особливих перспектив, що щось зміниться після ухвалення закону про Нацбезпеку. Звісно, у сфері національної безпеки я намагаюся максимально підтримувати всі спроби реформ, натомість не маю ілюзій. Що стосується стандартів НАТО, то за чотири роки можна було б сформувати хоч одну бригаду Нацгвардії чи ЗСУ за стандартами НАТО. Це не було зроблено, хоча в Нацгвардії була така спроба, але завершилась нічим», – зазначив нардеп.

За його словами, щодо цивільного контролю проголосований закон залишається таким, що не продукує жодних новацій в сфері контролю тих процесів, які відбуваються в оборонній сфері.

«Президент сьогодні і головнокомандувач, і все від нього залежить. Але при цьому він нічого робить і ми не можемо на нього вплинути. Натомість можна було дати більше можливостей і повноважень контролю ВР в оборонній сфері, зокрема в сфері закупівель. Зараз ми не маємо туди доступу. Нас звідти ізолюють шляхом невиправданих обмежень щодо державної таємниці. І, як правило, це не військова, а комерційна таємниця, а точніше – корупційна», – переконаний Луценко.

Також пан Луценко зауважив, що у законі не ліквідували повноваження СБУ щодо економічної сфери, тобто не прибрали корупцію як універсальну можливість служби безпеки "влазити" всюди – від ЖЕКу до Нафтогазу.

«Можна ще багато розказувати, але, на мій погляд, на другому місці після вертикалі управління президента є абсолютно корупціогенні повноваження СБУ. У нас російський бізнес абсолютно вільно себе почуває. Пані Рожкова робить кроки по «відмазуванню» російських банків, ми це все чуємо в записах, в її документах. Національний банк займається відмазуванням російських банків від американських і українських санкцій. Є посадові особи, які одночасно працюють в СБУ, і в НБУ, і вони всередині це все прекрасно бачать. Але їм не дають вказівки якось реагувати», – вважає політик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 09:41 :45