Новини » Політика 22 червня, 2018, 21:45
Депутат Купрій прокоментував появу законопроекту щодо блокування сайтів новин
ZIK
ZIK

Законопроект щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері може дозволити слідчим ухвалювати суб’єктивні рішення, що стануть елементом боротьби з особами, які критикують владу.

На цьому наголосив народний депутат України Віталій Купрій в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, до порядку денного Верховної Ради України внесли законопроект №6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Автори ініціативи – депутати від БПП і «Народного фронту», які пропонують прирівняти до технологічного тероризму дії ЗМІ щодо впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення органами державної влади чи органами місцевого самоврядування певних дій, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів.

«Згідно зі статтею 34 Конституції України, кожному гарантується право на свободу думки й слова, і кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію. Дійсно, можуть бути певні підстави для обмеження, коли є загроза національній безпеці, коли це стосується таємниці слідства або державної таємниці.

Утім, якщо такими обмеженнями ми намагаємося боротися із агресором в період війни, то передусім потрібно визначитися, чи в країні дійсно триває війна. Відтак, якби був введений воєнний стан, то згідно з іншою статтею Конституції правоохоронним органам дозволяється втручатися у систему і вводити певні цензурні обмеження», – прокоментував Купрій.

Народний депутат переконаний, що якщо за сьогоднішніх обставин держава отримає таке право на цензуру, то буде блокувати усі незручні для влади канали інформації.

«Це будуть суб’єктивні рішення, що стануть елементом боротьби з особами, які критикують владу. Тому в цій ситуації до правоохоронних органів не може бути жодної довіри. І дати їм додаткову можливість знущатися над журналістами – неприпустимо», – наголосив Віталій Купрій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:46 :04