п'ятниця, 22 червня, 2018, 20:58 Політика
Денисова про переговори з омбудсменом РФ: Я веду діалог із нею, а вона пізніше ще із кимось
ZIK
ZIK

Якщо наш Президент домовився з президентом РФ про такі візити, то Порошенко одразу зняв заборону на в’їзд Тетяні Москальковій на територію України. Тому доручення президента Путіна щодо мого допуску на території колоній, де перебувають наші політв’язні, також мають бути виконані.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Як повідомлялося, російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова запропонувала українському омбудсмену разом відвідати арештованого в Херсоні головреда «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського та політв’язня Кремля Олега Сенцова в російській колонії.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова зауважила, що перемовини із російським омбудсменом ще тривають.

«Адже ті пропозиції, які висуває російська сторона, не влаштовують українську сторону. А пані Москалькова заявила про те, що спочатку вона зі мною поїде до України і відвідає Кирила Вишинська, а вже потім ми можливо поїдемо до Олега Сенцова.

Але так не може бути, адже Вишинський не голодує, на мій погляд, він почуває себе дуже добре. А от Олег Сенцов голодує вже 40-ву добу. Я зв’язувалася з адвокатом Олега, який щойно вийшов від нього, він сказав, що Олег дуже блідий, не рухається, лежить, у нього відмовляють рецептори. Тому є певна тривога за життя Олега Сенцова. Саме тому я наполягаю на тому, аби ми по-іншому побудували наш план візитів», – розповіла омбудсмен. 

Людмила Денисова зауважила, що з російським омбудсменом зараз оговорюється лише план візитів. Щодо звільнення або обміну полоненими мова поки що не йде.

«Спочатку були домовленості щодо 34 ув’язнених з кожної сторони. Вже зараз російська сторона висловила Україні ноту щодо 50 в’язнів, ми подаємо на 69 людей. Але мова тут не йде про обмін. Ми не розмовляємо на цю тему. Президенти домовилися лише про візити двох омбудсменів. Поки що це все», – зазначила Денисова.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини додала, що попри зустрічі та перемовини з російським омбудсменом Москальковою, із нею неможливо про щось домовитися.

«Я з нею не домовляюся. Вона лише розповідає, які можуть бути домовленості. Вона телефонує своєму керівництву! От у цьому є проблема. Я веду діалог із нею, а вона пізніше ще із кимось. Більше того, відповідно до їхнього законодавства, мені через суд мають надати дозвіл. А у нас все по-іншому. Якщо наш Президент домовився з президентом Російської Федерації про такі візити, то Порошенко одразу зняв заборону на в’їзд Тетяні Москальковій на територію України.

А заборона у неї була до 30 червня, адже вона порушила закон про в’їзд до окупованого Криму. Президент цю заборону зняв, зараз у неї є право в’їхати до України. Тому доручення президента Путіна щодо мого допуску на території колоній, де перебувають наші політв’язні, також мають бути виконані», – заявила Людмила Денисова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 15:33 :25