Новини » Політика 22 червня, 2018, 16:11
Аудит виявив у Міноборони порушення на 600 млн грн при купівлі житла для військових
Міноборони України. Фото: hromadskeradio.org
Міноборони України. Фото: hromadskeradio.org

На засіданні Рахункової палати було затверджено Звіт про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів виділених Міністерству оборони України на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України. Аудитом встановлено, що через прийняття керівництвом Міноборони непослідовних і несистемних рішень понад 600 млн грн бюджетних коштів використано непродуктивно, нерезультативно та неекономно.

Про це повідомила прес-служба Рахункової палати.

У звіті зазначається, що бюджетні кошти розпорошувалися між об’єктами власного будівництва (реконструкції) житла і придбанням житла на вторинному ринку та на умовах пайової участі:

  • у першому випадку це призвело до зростання вартості незавершеного житлового будівництва на 650 млн грн;
  • у другому – до втрати сотень мільйонів гривень через придбання житла на вторинному ринку за недостовірними актами приймання-передачі житла.

Всього аудитом ідентифіковано понад 600 млн грн непродуктивного, нерезультативного та неекономного використання бюджетних коштів на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ. А це 50 відс. використаних у 2016 – 2017 роках асигнувань.

Із запланованих до здачі 2200 квартир фактично Міноборони отримало тільки 1083. Водночас з держбюджету на оплату найму житла військовослужбовцям витрачено понад 670 млн гривень.

Керівництво Міноборони не забезпечило належного реагування на рекомендації Рахункової палати за результатами попереднього контрольного заходу. Не усунені причини допущених порушень, які набули системного характеру і стали перешкодою для вирішення гострої соціальної проблеми – забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ. Посадові особи, які допустили зловживання при витрачанні бюджетних коштів у попередні роки, до відповідальності не притягнуті.

Через відсутність належної координації між Міноборони, Мінекономрозвитку та Мінфіном не досягнуто мети Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби, Міністерства внутрішніх справ та членів їх сімей, затвердженої ще у 1999 році. Завдання, серед яких збільшення обсягу будівництва житла за рахунок не заборонених законодавством джерел фінансування, не виконані, а очікувані результати не отримані. 45 тис. військовослужбовців ЗСУ, які перебували на квартирному обліку станом на 01.01.2010 досі житла не отримали.

Інформація про результати аудиту надіслана Президенту України, Верховній Раді України, а також Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо:

  • необхідності розробки, затвердження та виконання державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців;
  • вдосконалення нормативно-правових актів, що стосуються придбання житла для військовослужбовців.

Звіт та Рішення Рахункової палати надіслані Міноборони для реагування та притягнення винних до відповідальності. Матеріали аудиту надіслані Генеральній прокуратурі України, Національній поліції України та Національному антикорупційному бюро України для відповідного реагування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:59 :49