Новини » Політика 22 червня, 2018, 19:40
Адвокат Сенцова: Олегові важко пересуватися
ZIK
ZIK

На 26 день голодування у Сенцова криза і його возили до лікаря. Після обстеження лікарі хотіли розпочати насильницьке годування. Але Олег відмовився від цього. Він відмовився і від подальшої медичної допомоги та попросив, аби його відвезли назад у колонію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення розповів адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе.

Дмитро Дінзе розповів, що стан здоров’я ув’язненого в Росії Олега Сенцова зараз стабільний.

«Але на 26 день голодування у нього була криза і його возили до лікаря. У лікарні провели усі необхідні дії для вивчення стану його здоров’я, а вже після цього лікарі хотіли розпочати насильницьке годування.

Але він відмовився від цього. Відмовився і від подальшої медичної допомоги та попросив, аби його відвезли назад у колонію. Після лікарні стан Олега Сенцова стабілізувався.

Поки що ніякого насильницького годування немає, обходяться лише крапельницями. Олег переважно лежить у медичній частині в окремій палаті. А пересуватися йому зараз складно, адже голодування забирає багато сил», – зазначив Дмитро Дінзе.

Адвокат політв’язня також розповів, що Олег Сенцов виступив проти пропозиції російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москальковою, яка разом з українським омбудсменом хоче його відвідати.

Дмитро Дінзе повідомив, що Сенцов хоче бути останнім у списку омбудсмена.

«Олег наполягав на тому, аби цей омбудсмен поїхала до інших політв’язнів, про яких сьогодні мало знають і про яких ніхто не говорить. Він каже, що до нього омбудсмен може приїхати через 2-3 тижні, коли буде відпрацьований список інших політв’язнів. Він заявив, що до цього часу він постарається протриматися», – додав адвокат.

Він також розповів, що Олег Сенцов схвалює будь-які акції протесту, які проходять у Росії та світі на підтримку політв’язнів Кремля.

«Але найголовніше, щоби ці акції проводилися систематично. Важливо, щоби питання звільнення українських політв’язнів не затихало. Лише тоді буде результат. Також має бути дотримання закону з обох сторін. Лише одна конкретна лінія не зможе вирішити цю проблему», – наголосив Дмитро Дінзе.

Адвокат додав, що говорити про можливий обмін Сенцова сьогодні нереально, адже позиція російської сторони нікому невідома.

«Але Україна також не надає достатньо інформації. А все через те, що ведуться двосторонні перемовини у неформальному режимі. Тому я не можу оцінити, що буде далі. Путін може самостійно помилувати Сенцова, може передати його Україні, а може і обміняти на декількох людей. Але все ж таки, як буде вигідно російській стороні, так і буде», – підсумував Дмитро Дінзе.

Нагадаємо, 2015-го року російський суд засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

14 травня 2018- року український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб він вимагає звільнення 64 українських політв’язнів у Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:17 :17