Новини » Суспільство 21 червня, 2018, 13:25
Завдяки коням ми поставили на ноги сина з ДЦП, – Ігор Срібняк
ZIK
ZIK

Синові Тетяни та Ігоря Срібняків лікарі поставили діагноз ДЦП. Вони запевняли, що хлопчик ніколи не буде ходити. Однак, батьки довели протилежне і поставили дитину на ноги. І допомогла їм у цьому іпотерапії, яку пара проводила самотужки.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

Третій вагітності Тетяни Срібняк невимовно зраділа вся родина. Однак, немовля народилося зовсім кволим. Майже півтора роки хлопчик провів у лікарнях, на медикаментах.

«В дитини було кисневе голодування, уражена нервова система. Годували ми його через зонд. Протягом року і чотирьох місяців ходили до лікарів. Вони нам ставили різні діагнози, які пов’язані зі синдромами рухових порушень. Зрештою, нам сказали, що у Симіона ДЦП і ходити він ніколи не буде, мовляв, оформляйте інвалідність», – пригадує мати хлопчика Тетяна Срібняк.

Слова лікарів прозвучали для батьків, як вирок. Проте здаватися вони не збиралися, бо вирішили: за будь-яких обставин поставлять сина ноги.

«Медикаментозне лікування не давало результатів. За таких обставин ми хапались за будь-яку соломинку. Якось я побачив сюжет про те, що коні допомагають людям з ДЦП, тому ми вирішили, що це наш шанс», – каже батько хлопчика Ігор Срібняк.

Ні Тетяна, ні Ігор не мали уявлення чи освіти, як займатись з дітьми та кіньми, але вирішили ризикнути.

«Ми купили коня, почали возити Сьому і читати книжку про іпотерапію. Не все давалось легко. Нам довелося змінити кілька коней, щоб знайти спокійного і неполохливого», – розповідає Тетяна Срібняк.

Окрім  їзди верхи, жінка почала додавати ще різні вправи на коні.

«Згодом ми відмовилися від всіх неврологічних ліків і займалися тільки на коні. Після року такої терапії у Сьоми були вражаючі результати! Укріпилася спина, він сидів, намагався ходити», – каже Тетяна Срібняк. 

А одного вечора сталось те, що змусило плакати майже годину Тетяну та Ігоря.

«Кажу Тані, що Сьомочка почав ходити. Вона не зрозуміла… а коли син пішов до неї, не тримаючись ні за що, ми розплакалися від щастя… Коні допомогли поставити сина ноги», – ділиться Ігор Срібняк.

Результати були такими разючими, що навіть лікарка, котра лікувала Сьому, не впізнала пацієнта. Нині хлопчик нічим не відрізняється від ровесників, хіба легкою кульгавістю і тим, що приїжджає до школи верхи.

«Син їде до школи і звідти верхи. У такий спосіб ми поєднуємо навчання і сеанси іпотерапії», – говорить Тетяна Срібняк.

Тетяна та Ігор довели, що ДЦП не є вироком і стали прикладом для інших батьків.

«Все почалося з того, що хтось почув, що Сьома почав ходити завдяки коням. До нас подзвонила жінка і сказала, що у неї теж дитина хвора. Вона попросила дозволу приїхати», – пригадує Тетяна Срібняк

Відтоді пара у власному дворі щодня допомагає одужати іншим діткам. Вони ніколи не знали, чому на їхню долю випали випробовування. Не підозрювали, що колись  комусь знадобиться їхній досвід. За свою мужність Тетяна та Ігор стали героями програми «Добрий ZIK» та отримали подарунок – відпочинок у Карпатах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 02:32 :59