Новини » Політика 21 червня, 2018, 14:19
Закону про реформування СБУ може взагалі не бути, – нардеп
ZIK
ZIK

Ще у 2016 році, коли приїжджали міжнародні фахівці з RAND Corporation, був напрацьований аналіз з реформування Служби безпеки України. Якби справді було бажання реформувати СБУ, то Президент протягом двох років вніс би відповідний законопроект.

Про це під час розмови із журналістами в кулуарах Верховної Ради України зазначила народний депутат Ганна Гопко.

«Закону про реформування Служби безпеки України може взагалі не бути. Тому до міжнародної консультативної групи було надіслано додаток, який підписали представники ЄС, НАТО і США, де в статті 19 пояснюється, чим взагалі займається СБУ, і що там немає боротьби з організованою злочинністю та корупцією», – зазначила Ганна Гопко.

Також вона зазначила, що лише у неї було шість правок до закону про національну безпеку, щоб внести зміни до закону про Службу безпеки і вилучити слова «боротьба з організованою злочинністю та корупцією».

«Серед обіцянок, які давали міжнародним партнерам, є зобов‘язання протягом півроку дати доручення Кабміну розробити закон про Службу безпеки України», – наголосила народна обранка.

За її словами, ще з 2016 року, коли приїжджали міжнародні фахівці з RAND Corporation, було напрацьовано цілий аналіз реформування СБУ.

«Там були і такі рекомендації як скорочення чисельності, бо у Службі безпеки зараз є 31 тисяча працівників. Наприклад, у британській аналогічній структурі таких 11 тисяч на 65 мільйонів громадян. Йшлося і про розподіл функцій», – розповідає парламентар.

Тому вона запитує: якщо справді було таке бажання реформувати Службу безпеки України, то чому Президент з 2016 року не вносив відповідного законопроекту?

«Хоча він зустрічався з експертами, приймав їхні звіти, погоджувався на консультації. Вже навіть зараз ми бачимо, наскільки величезним був спротив. Такий самий спротив був і тоді, коли одним із намірів було встановити єдину базу споживачів газу, вмонтувати її в закон, оскільки є питання впливу олігархів», – запевнила нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:56 :27