Новини » Політика 21 червня, 2018, 15:04
Закон про нацбезпеку відповідає міжнародним стандартам , – Герасимов
ZIK
ZIK

Закон про нацбезпеку відповідає міжнародним стандартам та запроваджує нові форми звітності і громадського контролю за усіма силовими структурами, у тому числі і СБУ.

Таку думку озвучив голова фракції БПП Артур Герасимов у кулуарах парламенту під час трансляції проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Він наголосив: ключовою позицією Президента у законі про нацбезпеку було «проговорення та підтвердження» міжнародними партнерами усіх норм цього документу.

«Що ж стосується положення про СБУ, то були ухвалені усі прогресивні норми. Тож наразі цей законопроект відповідає усім стандартам та дійсно запроваджує в Україні нову систему звітності та громадського контролю», – наголосив Герасимов.

Та разом із тим, він повідомив: не може стовідсотково відповісти, чи у законі таки буде норма про єдиний реєстр споживачів газу, однак є «одним із співавторів закону, який вирішує це питання».

«Коли ж проговорювався увесь цей закон, усі пункти погоджувались із міжнародними партнерами. Як на мене, це і було однією із причин, чому цю правку не підтримали», – зауважив нардеп.

Та він запевнив: якщо внесуть цю норму на голосування, фракція БПП її підтримає.

«Ми можемо скільки завгодно говорити про те, що щось внесли, а щось – ні. Однак, текст закону був не лише ретельно вивірений робочою групою, а й міжнародними партнерами. Тому всі статті відповідають одна одній, і ми не можемо його ламати», – заявив Герасимов.

Однак, він підкреслив: у законі про нацбезпеку «чітко закладені» нові норми громадського контролю і підзвітності силових служб, у тому числі й СБУ.

Як повідомлялось, народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому закон про національну безпеку, мета якого – адаптувати українське законодавство до вимог НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 04:14 :32