четвер, 21 червня, 2018, 14:27 Події
За останні роки українська армія впровадила великі зміни, – литовські військові
Українські військові. Фото: Міноборони України
Українські військові. Фото: Міноборони України

Військові представники Литви в Україні поділилися своїми думками щодо української армії – вважають, що за останні роки ЗСУ досягли значного прогресу і перебувають на правильному шляху.

Про це розповіли командир Литовської місії в Україні підполковник Міндаугас Рекастус та командир литовських інструкторів капітан Томас Стаквілєвічіус під час круглого столу у Львові, передає кореспондент IA ZIK.

За словами пана Рекастуса, українська армія зараз перебуває в тяжкому становищі, але впевнено рухається у правильному напрямку.

«На мою думку, українська армія перебуває в досить складній ситуації – за останні роки ви намагаєтеся переробити свої Збройні сили та впровадити стандарти НАТО. Це важко робити зараз, але ваше військо на правильному шляху. За останні роки ви впровадили багато змін і зробили правильну роботу. Відбувся серйозний прогрес на тактичному рівні. Зараз маємо думати, як інституціоналізувати цей процес», – зазначив Міндаугас Рекастус.

Як додав пан Стаквілєвічіус, на Яворівському полігоні працюють перспективні інструктори, і вони дають ефективні знання.

«Я тут перебуваю вже три місяці, але встиг дещо побачити. Інструктори в Яворові прекрасно вмотивовані та освічені. Вони справляються із своїми завданнями і допомагають військовим здобувати знання», – додав Томас Стаквілєвічіус.

Військові зазначили, що одна з відмінностей обох армій – різниця між військовими культурами. Українське військо є надто централізованим, у Литві ж – все навпаки.

Окрім того, військові підкреслили, що відчувають дуже теплі відносини між Україною та Литвою.

«Я радий бути в Україні. Мені тут дуже добре, в нас дуже теплі стосунки між Литвою та Україно. Відчуваю це на рівні націй та звичайних людей. Ми обмінюємося корисним досвідом одні з одними», – додав пан Рекастус.

Додамо, зараз в Україні перебуває 42 військовослужбовці із Литви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 22:08 :48