четвер, 21 червня, 2018, 16:07 Політика
Від закону про нацбезпеку залежить, чи одержить Україна зброю від США, – Сергій Таран
ZIK
ZIK

Після того, як 5 квітня 2018 року Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект про нацбезпеку, вже на початку травня в Україну були завезені «Джавеліни» зі Сполучених Штатів Америки. Тому для України було дуже важливо проголосувати закон в цілому, адже від цього залежить, чи вона надалі отримуватиме озброєння.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Сергій Таран.

«Перечитавши закон про національну безпеку, можу зазначити, що у ньому є декілька  моментів, які є важливими для країни. Перш за все, він запроваджує стандарти НАТО між громадянами і військовим сектором», – сказав Таран.

Також у ньому йдеться про те, що деякі військові посади повинні стати цивільними, зокрема, йдеться про міністра оборони, а також прописано, як повинне відбуватися державне партнерство у сфері оборонної промисловості.

«Ми знаємо, що за останні кілька років наша «оборонка» змінилася. Але за нею тягнеться шлейф тої структури, яка була закладена ще за часів Януковича і всіх попередніх президентів. Тому, щоб оборонна промисловість стала прозорою, туди повинні зайти інвестиції, щоб була довіра міжнародної спільноти і там запроваджувалися ті стандарти, які існують в країнах НАТО», – прокоментував він.

Одним з ключових моментів закону про національну безпеку є надання Україні зброї міжнародними партнерами.

«В залежності від цього закону нам або будуть далі надавати летальну зброю, або ні. Тому що як тільки було у першому читанні проголосовано закон, одразу прозвучало повідомлення у ЗМІ про постачання «Джавелінів» в Україну. Насправді ж американці дуже серйозно обмежені власними законами щодо того, якій країні і що вони можуть постачати. І одним з критеріїв є те, що держава, яка отримує зброю, повинна мати такі стандарти стосунків між громадянами і цивільними, які можуть дозволити казати, що зброя йде у надійні руки. Чесно кажучи, це не завжди працює у Америці, але по відношенню до України повинно бути.  Тому цей закон для нас був дуже важливий, саме зважаючи на цей аспект», – додав політолог.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати України ухвалили у другому читанні законопроект про національну безпеку, мета якого – адаптувати українське законодавство до вимог НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 21:58 :24