четвер, 21 червня, 2018, 0:23 Суспільство
Вчені дослідили, що дитячі стреси призводять до психічних розладів у дорослому віці

Нідерландські учені, чиє відкриття стало темою нової публікації в науковому журналі Scientific Reports, виявили зв’язок між дитячими травмами і негативними особливостями в розвитку головного мозку. Вплив стресу, пережитого у віці до п’яти років, значно впливає на мозок як в ранньому, так і в дорослому віці, в якому у людини починають розвиватися психічні розлади.

Про це повідомляє terrawoman.ua.

Результат пошуку зображень за запитом "фото дитячих стресів"

Група дослідників з Університету Неймегена з’ясувала: у підлітків, котрі пережили психологічні травми у віці до п’яти років, об’єм сірої речовини менше, ніж у однолітків, котрі уникнули таких травм. Це, пояснили вчені, говорить про прискорений розвиток головного мозку і його передчасну зрілість. У їх дослідженні взяли участь 37 дітей: 15 хлопчиків і 22 дівчинки. Виявилось, що у дітей, котрі пережили стресові події в ранньому віці, об’єм сірої речовини в субкортикальних відділах, що беруть участь в процесах формуванні свідомості і емоційного здоров’я, а також в області префронтальної кори був зменшеним.

«Пережитий дитиною стрес може не лише привести до розвитку психічних розладів в дорослому віці. Він також значно впливає на формування і зростання мозку в ранньому віці, хоча досі не зрозуміло, як саме», – висловилися у зв’язку з цим автори проекту.

За словами вчених, головний мозок відрізняється пластичністю, тобто, він видозмінюється в процесі дорослішання і старіння. Об’єм сірої речовини в нім починає зменшуватися у віці восьми років. Його менший об’єм в мозку дітей, у минулому яких були психологічні травми, – знак того, мозок дорослішає і старіє у них набагато швидше, ніж у однолітків. У підлітковому віці стрес, викликаний соціальними чинниками, навпаки, може гальмувати розвиток мозку. На цьому фоні здатні виникати прояви психічних розладів і антисоціальної поведінки, помітили автори роботи

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 08:59 :46