Новини » Політика 21 червня, 2018, 1:40
В ЦПК можуть судитись через призначення Жебрівського аудитором НАБУ
Петро Порошенко та Павло Жебрівський
Петро Порошенко та Павло Жебрівський

Павла Жебрівського призначили на посаду аудитора НАБУ за квотою Президента з порушенням закону. Стаття 26 ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро» чітко визначає, що аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.

Про це повідомляє antac.org.

Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи за кордоном чи в міжнародних організаціях не має.

«Призначення аудитора НАБУ з порушенням закону може бути оскаржене в суді, – стверджує Олена Щербан, юрист Центру протидії корупції. – Саме тому, якщо інформація про наявність у нього закордонного чи міжнародного досвіду не буде підтверджена документами, ми підемо з колективним позовом від антикорупційних громадських організацій до суду», – додає вона.

Згідно із даними ЗМІ, Жербівський – давній соратник Петра Порошенка. На початку 2000-х років Павло Жебрівський став першим заступником нинішнього Президента у партії «Солідарність». Очевидно, саме ця обставина дозволила йому у квітні 2005 року очолити Житомирську обласну державну адміністрацію, а у 2015 року стати керівником управління Генпрокуратури.

Згодом, Павло Жебрівський у коментарі журналісту згадав, що він був представником парламентської делегації в ОБСЄ. Проте бути делегатом українського парламенту в ОБСЄ – означає працювати народним депутатом та представляти парламент, але не мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури чи суду в міжнародній організації, як того вимагає закон.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 14:36 :43