Новини » Політика 21 червня, 2018, 8:36
У Верховній Раді продовжать розглядати законопроект про нацбезпеку
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Верховна Рада у четвер, 21 червня, продовжить розгляд поправок до президентського законопроекту №8068 «Про національну безпеку», підготовленого до другого читання.

Про це йдеться в порядку денному сесії, опублікованому на сайті парламенту.

Продовження розгляду законопроекту про нацбезпеку депутати розпочнуть зі 197 поправки. Всього за час підготовки проекту до другого читання їх надійшло 427.

Законопроект передбачає скасування трьох законів «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування».

Водночас документ започатковує реформу силових відомств відповідно до стандартів НАТО. Так, через півроку після його ухвалення в цілому має бути розроблений і поданий до парламенту новий законопроект – «Про службу безпеки України».

Крім того, Рада планує включити до порядку денного та ухвалити в цілому два проекти 8497 «Про утворення Вищого антикорупційного суду» та 7441 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», внесених Президентом України.

Далі народні депутати мають намір ухвалити у другому читанні ще один президентський законопроект – «Про валюту» (8152).

Після цього – блок питань щодо включення до порядку денного близько 20 законопроектів, серед яких проект 8265 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України», внесений Президентом.

Після цього Рада розглядатиме питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата із парламентської групи «Воля народу» Олександра Пономарьова. Разом з тим відповідне подання Генпрокуратури Комітет ВР з питань Регламенту та організації роботи парламенту 7 червня визнав невмотивованим.

Перше читання мають пройти урядовий законопроект 8046 «Про внесення змін до пункту з розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо уточнення деяких положень» та альтернативний до нього депутатський 8046-2.

Пленарного четверга у другому читанні депутати мають намір розглянути також законопроекти 3131 «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам», 6229 «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та 5435 «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:19 :53