Новини » Львів 21 червня, 2018, 11:43
Цирк чи шантаж: Фракція «Самопоміч» відмовляється працювати на сесії ЛМР. Немає і Садового
Сесія Львівської міської ради, 21 червня 2018 року. Фото: ZIK
Сесія Львівської міської ради, 21 червня 2018 року. Фото: ZIK

Сесія Львівської міської ради сьогодні, 21 червня, відбувається без депутатів найбільшої фракції «Самопоміч». На початку засідання депутати демонстративно покинули залу і відмовилися працювати через образливий вислів, який на адресу «Самопомочі» на останньому засіданні сказав депутат-свободівець Андрій Карбовник.

На початку засідання представник «Самопомочі» виступив із заявою, у якій депутати цієї фракції висунули вимогу – депутатська комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова має розглянути цей інцидент, публічно засудити поведінку Андрія Карбовника, а депутати своїм рішенням – заборонити свободівцю виступати на п’ятьох сесійних засіданнях.

«До прийняття рішення фракція «Самопоміч» залишає сесійну залу», – заявив Тарас Кльофа.

Під час перерви голови фракції провели нараду і вирішили, що комісія законності наступного тижня розгляне поведінку Карбовника і вирішить, чи є підстави позбавляти його права виступати на сесійних засіданнях. Тоді це питання винесень на найближчу сесію у липні. Втім,очевидно, таке рішення депутатів фракції Андрія Садового не задовольнило – вони у залу не повернулися.

Натомість, голова фракції «Свобода» виступив із різкою заявою, розкритикувавши мера, якого сьогодні знову немає на сесійному засіданні. Андрій Садовий нині перебуває у відрядженні в Брюсселі.

«Те, що зараз відбувається в міській раді, можна назвати терміном, який сказав Андрій Карбовник – це політичний онанізм, це те, чим займається Андрій Садовий і його фракція. Коли вкотре депутатські запити і звернення ідуть просто в повітря, а потім ми отримуємо відписки Садового. Коли керівник їде з міста, а його фракція і депутати замість того, щоб займатися питаннями порядку денного, займаються політичним онанізмом», – сказав Лопачак.

Голова Фракції «Галицької партії» Тарас Чолій натомість заявив, що у міськраді триває дешевий цирк, який є нічим іншим – як втечею від відповідальності.

«Ми сьогодні повинні працювати і виправляти помилки, допущені попереднього сесійного засідання, зокрема, щодо забудови території колишнього концтабору. Мені здається, що цей цирк не пов’язаний з Андрієм Карбовником, він пов’язаний із втечею від відповідальності», – певен Чолій.

Депутат не одного скликання ЛМР Юрій Кужелюк відсутність депутатів «Самопомочі» у залі назвав політичним шантажем.

«Фракція займається відвертим шантажем ради. Якщо ми цього не припинимо на початку, це буде продовжуватися. Це можна вирішити спокійно, тим паче вчора була колегія і ніхто нікому зауважень не робив», – сказав Кужелюк.

Відтак сесія ЛМР відбувається у напівпорожньому залі. Втім, для прийняття рішень депутатських голосів наразі достатньо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 15:49 :21