Новини » Політика 21 червня, 2018, 12:55
Сьогодні таки вдасться проголосувати за створення Антикорупційного суду, – Ємець
ZIK
ZIK

Скоріш за все, сьогодні Раді справді вдасться проголосувати законопроект, який запускає роботу Вищого антикорупційного суду. Вчора профільний комітет ухвалив «єзуїтське рішення», розглядаючи цей документ. Однак, таким чином депутати намагались прискорити процес створення антикорупційної інституції.

Таку думку озвучив народний депутат України Леонід Ємець у кулуарах парламенту під час трансляції проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Він підкреслив: склад аудиторів НАБУ потрібно було формувати, враховуючи, що у суспільства не мало б виникати сумнівів щодо можливого політичного впливу на результат такої перевірки.

«Та сьогодні виникають питання щодо політичної незаангажованості усіх аудиторів», – підкреслив Ємець.

Що ж до зволікання з голосуванням законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду, він наголосив: корупціонери бачать у такому органі свою «пряму дорогу в тюрму». Тому й «не горять бажанням» підтримувати цей процес.

«Коли ми отримали понад 300 голосів, це була акумуляція зусиль – зовнішніх партнерів, медіа, суспільства чи політичних лідерів, які не бажали нести відповідальність за зрив створення цієї інституції. Сьогодні ж бачимо, що корупціонери вирішили, ніби увага щодо цього питання трішки впала, тому й можна повставляти палки в колеса», – вважає нардеп.

Та все ж він переконаний: сьогодні таки вдасться проголосувати законопроект, який і запускає роботу Вищого антикорупційного суду.

«Вчора наш комітет ухвалив трішки єзуїтське рішення. Оскільки, значною мірою, такий орган не може розглядати і ухвалювати законопроект, який не внесений до порядку денного. Однак, щоб не затягувати процес та прискорити винесення рішення із комітету у стіни парламенту, вирішили, що у випадку, коли парламент таки внесе цей документ до порядку денного, ми вже його розглянули і пропонуємо прийняти за основу і в цілому», – розповів Ємець.

Адже, за його словами, закон має «три абсолютно технічні речення» – про саме творення суду, про те, що публікація документа набуває сили та про терміни.

«Закон – технічний, а його мета – унеможливити кожну із гілок влади одноособово ліквідовувати чи створювати суди», – зауважив нардеп.

Окрім того, він прокоментував і вчорашній звіт уряду, який зачитували під час засідання комітету економічної політики. Мовляв, тепер питання про підтримку діяльності Кабміну можна виносити до сесійної зали.

«Очевидно, це відбудеться не зараз, адже перебуваємо на стадії розгляду законопроекту про нацбезпеку. Та, швидше за все, це має бути до кінця цієї сесії», – припустив Ємець.

На його думку, до звіту уряду потрібно ставитись комплексно. Адже у певних сферах ми таки бачимо наближення до європейських стандартів. Зокрема, у системі освіти.

«У нас за десятки років не було такого підходу для того, щоб діти отримували професійні навички. Вони зможуть потім їх одразу реалізовувати та отримувати гідні зарплати. Усе це досягається через інструмент реформи освіти. Адже вона має бути не лише ефективною, коли дає навички, а й при їх вжитку», – вважає депутат.

Однак, водночас він наголосив: в інших питаннях, зокрема, що до фінансів чи тарифів, до роботи уряду все ж виникають зауваження.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:48 :46