четвер, 21 червня, 2018, 16:30 Політика
«Припиніть ігри в депутатську самооборону»: подання щодо 4-х нардепів внесуть повторно

Генпрокурор внесе подання щодо чотирьох депутатів – Олександра Вілкула, Дмитра Колесникова, Сергія Дунаєва, Олександра Пономарьова – до ВРУ ще раз наприкінці серпня.

Про це сьогодні під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, закликавши Раду припинити ігри в "депутатську самооборону".

Як зазначив голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Верховна Рада сьогодні мала розглядати подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата із парламентської групи «Воля народу» Олександра Пономарьова. Він запросив до виступу із парламентської трибуни генерального прокурора України Юрія Луценка.

Юрій Луценко заявив, що подання генпрокурора щодо зняття депутатської недоторканості із чотирьох депутатів нині розглядатися не можуть, оскільки були зірвані вимоги закону про регламенту. З його слів, Регламентний комітет зібрався окремо, за відсутності генпрокурора, і повернув через голову ВРУ подання генерального прокурора. Юрій Луценко наголосив, що це – грубе порушення.

«Я розцінюю це як очевидне небажання передати розгляд мого подання до сесійної зали», – наголосив Юрій Луценко.

Генпрокурор обіцяв внести подання щодо чотирьох депутатів знову до ВРУ, проте зробить це наприкінці серпня, з огляду на депутатські канікули.

Юрій Луценко закликав Раду припинити ігри в депутатську самооборону та наголосив, що тільки суд може визначати міру відповідальності будь-якої особи.

«Вважаю політично неприпустимо вступати у змови, тимчасові коаліції, заради вирішення одного питання однієї фракції, покриванням членів цієї фракції через непроведення засідання комітету», – заявив генеральний прокурор України та додав, що Рада має дати політичну оцінку діям Регламентного комітету.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що стався безпрецедентний випадок, коли щодо трьох подань генпрокурора не було рішення Регламентного комітету по суті: «Ні Регламентний комітет, ні ВРУ не можуть собою заміняти ні правоохоронні органи, ні судову систему».

Виконувач обов’язків голови Регламентного комітету ВРУ Павло Пинзеник відреагував на слова очільника ГПУ та під оплески парламентарів заявив, що є дві людини, які мають схильність перекладати із хворої голови на здорову – це голова ВРУ та генпрокурор: «Якби обидві ц фігури, великі політичні діячі, виконували регламент і свої повноваження хоча б частково, так, як це робить Регламентний комітет, може, трохи більше було би порядку і у ВРУ, і у ГПУ, і загалом в країні».

Голова ВРУ повідомив про зняття питання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Пономарьова Олександра Сергійовича» з порядку денного.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 22:05 :34