Новини » Світ 21 червня, 2018, 12:37
Посуха знищила у Польщі чверть урожаю зернових
Посуха. Фото: oraloniri.kz
Посуха. Фото: oraloniri.kz

Польські експерти попереджають, що цьогорічний урожай окремих зернових культур буде на 25% меншим, ніж торік. Такі наслідки спричинила посуха, яка вже кілька тижнів панує у Польщі. Польський уряд готує механізм допомоги для жертв стихійного лиха.

Про це повідомляє Business Insider.

За даними Інституту добрив та ґрунтознавства, який стежить за посухою, дефіцит води відчувається по всій країні. До 10 червня посуха вже охопила половину орних земель і найбільше зашкодила ярим і озимим зерновим.

Як зазначив під час конференції Національної федерації виробників зернових заступник міністра сільського господарства і розвитку села Яцек Богуцький, міністерство усвідомлює, що такі несприятливі погодні умови призведуть до значних втрат у багатьох фермерських господарствах. На його думку, державний бюджет не може дозволити собі виплачувати допомогу кожному господарству, яке зазнає втрат через посуху.

«Збитки, вже зараз можна оцінити в мільйони злотих, ми ніколи раніше не стикалися з такими масштабами посухи. Тому допомога повинна бути спрямована туди, де фермери опиняються в найскладніших умовах», – підкреслив заступник міністра.

Сусанна Савінська з Університету природничих наук в Познані повідомила, що в цьому році травень був найтеплішим за останні 55 років, тобто відколи проводяться подібні спостереження. Середня температура була 18,7 градусів (у минулому році вона складала 15,3 градуси). За таких високих температур та високої інсоляції, відсутність опадів означає, що рослини не мають належних умов для росту, а це відповідно – гірший врожай.

Вона додала, що на підставі багатьох років спостережень, науковці зробили важливе відкриття – впродовж останніх десятиліть, кожні 10 років, рослини прискорювали свій ріст на 4 дні. Опади також зростали, але вони не рівномірно розподілю валися – більшість випадала у зимовий період.

На думку експертів, цьогоріч жнива розпочнуться набагато швидше, ніж зазвичай. Цілком можливо, що ячмінні культури почнуть збирати вже за кілька днів, а ріпак – наприкінці червня. Головні жнива повинні розпочатися приблизно 5 липня.

Врожай зернових цього року буде нижчим, ніж у минулому році, коли в Польщі намолотили 31,9 млн. тонн зерна (разом із кукурудзою). За оцінками Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості, цьогорічний урожай може становити 28,5 млн тонн, а Національного центру підтримки сільського господарства – у межах 26,5-28,5 млн тонн. З іншого боку, Національна федерація виробників зернових не вказала своїх прогнозів, а лише констатувала, що врожай озимих буде на 10%. нижчим, ніж торік, а ярих – на близько 25%.

За даними Національної асоціації виробників рапсових та білкових рослин, буде менше ріпаку – врожай буде на рівні 2 млн тонн порівняно з 2,7 млн тонн минулого року.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 19:55 :06