Новини » Економіка 21 червня, 2018, 16:31
Покрівлю з шиферу «виправдано»: Мін’юст скасував МОЗівську заборону на азбест
Шифер. Фото з відкритих джерел
Шифер. Фото з відкритих джерел

Державна реєстрація наказу Мінохоронздоров’я №339 скасована міністерством юстиції. Цим документом у 2017-му були затверджені Державні санітарні норми та правила про безпеку і захист працівників від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що його містять.

Підставою для скасування реєстрації нормативно-правового акту було повідомлення Державної регуляторної служби України від 11 серпня 2017 р. про виявлення причин, які визначені в першій частині статті 25 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Відповідно до висновків Державної регуляторної служби деякі положення Наказу Міністерства охорони здоров’я України мають ознаки регуляторного характеру, які безпосередньо впливають на господарську діяльність підприємств азбестоцементної галузі та ставлять під загрозу не лише існування азбестоцементної галузі в Україні, але й будівельної галузі. А це залишає тисячі громадян без робочих місць та суттєво зменшує надходження до державного бюджету.

Наприкінці 2017 року також було оприлюднено дослідження, яке спростовує міфи про шкідливий вплив азбесту на здоров’я людини: іспанські вчені провели перше в історії дослідження з безпеки азбесту. Протягом дослідження було проаналізовано вміст азбесту у зразках тканин легенів населення. Отримані результати підтвердили безпеку хризотил-азбесту.

Нагадаємо, що раніше у 2017 році Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило наказ, яким передбачена заборона виробництва і використання всіх видів азбесту, азбестових виробів і матеріалів у технологічних процесах, а також при проведенні будівельних робіт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:42 :00