Новини » Суспільство 21 червня, 2018, 20:45
Новий закон про нацбезпеку заганяє міністра оборони в складну ситуацію, – військовий експерт
ZIK
ZIK

За новим законом про нацбезпеку, цивільний міністр оборони, який не розуміється на військовій справі, зобов’язаний визначати форми і способи застосування зброї, види озброєння, а також планувати та віддавати накази воєнним.

На цьому наголосив військовий експерт Іван Апаршин в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про національну безпеку, мета якого – адаптувати українське законодавство до вимог НАТО.

За проект закону № 8068 проголосували 248 народні депутати України.

«Як так сталося, що в новому законі про нацбезпеку міністр оборони України є цивільною особою, яка відповідає за застосування збройних сил?! Тобто міністр оборони, який не розуміється на військовій справі, зобов’язаний визначати форми і способи застосування зброї, види озброєння, а також планувати та віддавати накази воєнним.

Тому виникає питання, чи це депутати допустили випадково, чи свідомо? І в якій ще країні НАТО є цивільний міністр оборони!?», – наголосив Апаршин.

Відтак, на думку військового експерта, досвід країн НАТО фактично перевернули з ніг на голову.

«Сьогодні за матеріально-технічне забезпечення та за всі види забезпечення Об’єднаного штабу та Операції об’єднаних сил продовжують відповідати командування видів збройних сил. І мені взагалі не зрозуміло, як за таким принципом намагатимуться далі будувати операцію ООС.

Тому новий закон заганяє міністра оборони в таку ситуацію, коли він має або звільнятися, або порушувати всі принципи воєнного управління», – констатував Іван Апаршин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:15 :23