четвер, 21 червня, 2018, 17:51 Політика
Компанія Дубневичів має повернути державі 26 млн грн? НАБУ перемогло КРТ у Верховному Суді. Доповнено
<nbsp;>

Верховний Суд України розглянув скаргу на рішення суду про визнання недійсним договору «Укрзалізниці» про закупівлю спорядження у ТОВ «Корпорація КРТ», бенефіціарними власниками якої є народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі. Це рішення не підлягає оскарження, а, відтак, компанія народних депутатів, імовірно, мала б повернути державі 26 млн грн.

Про це повідомляє «24 канал».

«Сьогодні суд остаточно ухвалив рішення про скасування договору між Укрзалізницею та Корпорацією КРТ, кінцевими бенефіціарами якої є народні депутати брати Дубневичі. Це перемога НАБУ, адже вони пропонували скасувати цей договір як частину їх провадження проти Дубневичів, що вважається корупційним. Тяжби тривали два роки. Самих Дубневичів на засіданні не було», – розповіла кореспондентка з залу засідань Верховного Суду.

Справа тривала близько двох років. Спочатку КРТ виграло суд першої та апеляційної інстанції, але в касації НАБУ вдалося повернути її на повторний розгляд, який успішно пройдено аж до рішення Верховного Суду, яке обов’язкове до виконання і оскарженню не підлягає.

«Цікавою була аргументація адвоката Корпорації КРТ, чому вони висувають цю касацію. Вони не наголошували на тому, що компанія працювала без завищення цін та порушень. Натомість вимагали закрити справу, оскільки НАБУ не може виступати стороною у цій справі. Судді не підтримали такого трактування законодавства та повноважень НАБУ. То ж довготривала врешті завершилась перемогою анти корупціонерів», – повідомили журналісти.

Вони нагадали, що справа стосується закупівель на суму понад 150 млн грн, на яких держава втратила 26 млн.

«НАБУ звернулося до суду через те, що КРТ продала Укрзалізниці шурупів та тримачів для рейок на суму 151 млн грн. Тоді було переплачено 26 млн. Причиною того була відсутність тендеру, оскільки УЗ домовлялась з КРТ в обхід процедур закупівлі. Тепер аналогічний конкурс Укрзалізниця проводить через Прозоро», – йдеться у повідомленні.

Також нагадуємо, що рішення Верховного Суду оскарженню не підлягає.

Журналісти припускають, що тепер компанія братів Дубневичів мала б відшкодувати завдані державі збитки.

Згодом офіційну позицію щодо перемоги у цій справі було оприлюднено НАБУ:

«Детективи НАБУ встановили, що службові особи ДП «УПП УЗ», будучи обізнаними про українського виробника метизної продукції, знехтували своїм обов’язком провести відкриті конкурсні торги та придбати продукцію за найменшою ціною. Натомість, вони здійснили закупівлю всупереч Закону України «Про здійснення державних закупівель», внаслідок чого продукція була поставлена від чотирьох посередників, а «Укрзалізниця» переплатила на їх користь 26,7 млн грн, що підтверджено відповідними судовими експертизами, – йдеться у повідомленні НАБУ.

«Вказане рішення є підставою для стягнення тієї шкоди, яка була заподіяна Укрзалізниці», – підсумував результати сьогоднішнього рішення суду Заступник керівника юридичного управління НАБУ Олександр Майстренко.

Нагадаємо, нещодавно, перебуваючи у Львові, Артем Ситник повідомив, що справи стосовно братів народних депутатів невдовзі можуть бути передані до суду.

Також НАБУ отримало доступ до рахунків Дубневичів у справі про махінації з газом на 1,5 млрд грн

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 07:04 :05