четвер, 21 червня, 2018, 11:23 Економіка
Кількість країн ЄС, які виступають проти «Північного потоку-2», зросла до 19
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt

Уже 19 країн ЄС вважають, що технічні дискусії на рівні експертів щодо «Північного потоку-2» вичерпалися і їх потрібно перенести на політичний рівень.

Про це повідомляє «Польське радіо», з посиланням на неофіційні результати вчорашньої зустрічі послів країн Європейського Союзу.

Зокрема, йдеться про зміни у газовій директиві, які гарантуватимуть, що всі газопроводи, а також їхні морські гілки на території Євросоюзу, будуть охоплені енергетичним пакетом ЄС. Тепер уже 19 країн вважає, що технічні дискусії на рівні експертів вичерпалися і необхідно їх перенести на політичний рівень.

До десяти країн, які підтримували цю ініціативу тиждень тому, приєдналося ще дев’ять. Щоправда, вони вказували на існування технічних сумнівів, проте визнали, що це не заважає продовжувати роботу на політичному рівні.

20 червня, під тиском Польщі, Болгарія, яка з кінцем червня закінчує шестимісячне головування в Раді ЄС, організувала першу дискусію на рівні послів. Польща вважає, що тепер пора на дискусію міністрів і постанови, тобто узгодження спільної позиції країн ЄС на переговори з Європейським парламентом. Від їх результату залежить остаточна форма директиви. Важливу роль відіграє й час. Щоб суворі євросоюзні директиви охопили «Північний потік-2», вони повинні бути введені в дію до завершення будівництва другої гілки газопроводу, що запланована на кінець 2020 року.

Тепер чимало залежатиме від Австрії, яка від 1 липня головуватиме в ЄС. За даними джерел видання, офіційний Відень не може від цього відмовитися, оскільки дискусія вже почалася, й існує надто великий тиск країн ЄС. Раніше Австрія не була прихильницею швидких дій щодо директиви, ймовірно, з приводу участі компанії OMV в будівництві «Північного потоку-2». Зараз, однак, позиція Австрії є більш збалансованою, тому що наближається її головування в Раді ЄС, й відповідно необхідно проявити безсторонність.

Рішучий спротив стосовно подальшої роботи над оновленням газової директиви висловили Німеччина, Нідерланди та Бельгія.

Нагадаємо, Польща вимагає від ЄС змін, що ускладнять будівництво «Північного потоку-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:54 :08