четвер, 21 червня, 2018, 4:30 Політика
Експерт ЦПК: Правкою у законі про ВАС врятували теперішніх фігурантів справ НАБУ
ZIK
ZIK

Скандальною правкою до закону про Вищий антикорупційний суд ми врятували усіх теперішніх фігурантів справ НАБУ. А це Роман Насіров, Розенблат і Поляков, пані Гаврилова, Микола Мартиненко та багато суддів. Це ті люди, які завдяки скандальній правці по апеляції уникнуть того, щоби постати перед незалежним Антикорупційним судом.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

Нагадаємо, 7 червня ВРУ ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд України. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Однак в опублікованому законі з’явилася правка, яка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Активісти ЦПК заявляють, що за допомогою цієї правки низка топ-корупціонерів можуть уникнути покарання.

Анастасія Красносільська додала, що у більшості норм закон про Антикорупційний суд є хорошим.

«Прекрасно, що ми нарешті отримали роль міжнародників, яка, сподіваюся, запрацює як своєрідна гарантія незалежного конкурсу на посади суддів до Антикорупційного суду.

Однак тим же законом ми врятували усіх теперішніх фігурантів НАБУ. Ми врятували їх від відповідальності перед Антикорупційним судом.

Тобто ми створили суд, але теперішні справи, які розглядає НАБУ, розглядати він не буде. Говориться про те, що ними будуть займатися теперішні нереформовані суди»,– зауважила гостя програми.

Анастасія Красносільська наголосила, що нині НАБУ розглядає найгучніші корупційні справи.

«А хто є фігурантами цих справ? Це Роман Насіров, який очолював податковий комітет ВРУ та за квотами Президента був призначений головою ДФС, це нардепи Розенблат і Поляков, багато суддів, голова Державної аудиторської служби пані Гаврилова, Микола Мартиненко. Це ті люди, які завдяки скандальній правці по апеляції уникнуть того, щоби постати перед незалежним Антикорупційним судом. Натомість їхні справи розглядатимуться звичайними судами. І закінчать розглядатися там. Років так через 10. Якщо пощастить.

Але чому так? Бо якщо є справді щире бажання створювати нормальний суд, ми не будемо штучно висмикуємо звідти фігурантів корупційний справ»,– акцентувала Анастасія Красносільська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:03 :58