Новини » Світ 20 червня, 2018, 10:57
З чим боролися – на те й напоролися: у Польщі після ухвалення закону про ІНП зріс антисемітизм

Польський Центр досліджень упереджень опублікував доповідь про ставлення до євреїв після вступу у силу поправки до «Закону про Інститут національної пам’яті Польщі». З неї випливає, що в польському сегменті Інтернету зросла кількість образливих висловлювань щодо євреїв.

Про це повідомляє Onet.pl.

У коментарі для видання представник Міністерства юстиції Польщі критично оцінив результати дослідження.

«На підставі цього дослідження не можна зробити висновок про те, що рівень антисемітизму зріс», – заявив Себастьян Калета, колишній речник міністерства, член правлячої у Польщі партії «Право і справедливість».

Іншої думки натомість Міколай Вінявський з Центру досліджень упереджень.

«Ми можемо сперечатися щодо цифр, але будь-яке зростання подібної риторики викликає занепокоєння», – зазначив він.

Звіт також вказує на те, що внаслідок закону у світі зросла кількість пошуків в Інтернеті словосполучення «польські табори смерті» (формально власне це словосполучення стало причиною прийняття у Польщі поправок до «Закону про ІНП» – ред.).

«Якщо ми кажемо, що будемо боротись з конкретним гаслом, то природно, що воно буде дублюватися», – пояснив Себастьян Калета.

На слова представника міністерства відреагував польський омбудсмен Адам Боднара, який зазначив, що подібні висловлювання не зовсім слушні. На його думку, якщо метою зміни закону було протидіяти помилковій фразі, то не можна «позитивно інтерпретувати результати, за якими використання фрази зросло».

Нагадаємо, 26 січня тижня польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті і одночасно передав їх на розгляд Конституційного суду.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:35 :12