середа, 20 червня, 2018, 17:35 Політика
Їзда Дубневича: 66% українці підтримують ідею підняти штраф за непристібнутий пасок безпеки
Фото: liggettlawgroup.com
Фото: liggettlawgroup.com

25 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонується підвищити штраф для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі, до 850 гривень.

Про це повідомляє «Твоє місто».

Зараз штраф за непристебнутий пасок становить 51 гривню. У Верховній Раді пропонують його підвищити до 50 неоподаткованих мінімумів (850 гривень). До прикладу, у Франції штраф за ігнорування ременя безпеки становить 135 євро, у Словенії – 120 євро, у Чехії – 77 євро.

Депутати опираються на дослідження Кампанії «За безпечні дороги», у рамках якого було з’ясовано, що лише 15% українських водіїв користуються ременями безпеки, що є найнижчим показником у Європі.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), невикористання ременiв безпеки та мотошоломів є одним з ключових факторiв ризику, який безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху та має прямий причинно-наслідковий зв’язок з дорожніми аваріями та їх тяжкими наслідками. Використання ременів безпеки є найбільш дієвим засобом захисту водіїв і пасажирів під час ДТП», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У пояснювальній записці також зазначено, що показник смертності на дорогах України є одним з найвищих у Європі – щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч.

Крім того, з посиланням на дані соціологічного дослідження, проведеного центром Ipsos, посилення відповідальності за ігнорування ременів безпеки підтримує 66% населення.

Нагадаємо, патрульна поліція Львова не знайшла порушення у діях народного депутата Богдана Дубневича, який демонстративно, публічно ігнорував використання паска безпеки, ще й записував це на відеоблог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 14:22 :28