середа, 20 червня, 2018, 12:23 Суспільство
Втручання Нацполіції гальмує винесення судового рішення у справі боргу Насалика, – адвокат
ZIK
ZIK

Після того, як суд арештував частину майна міністра Ігоря Насалика через позов одного із бізнесменів про стягнення боргу за договором позики, розпочались «чудеса вітчизняної правозастосовної практики». Правоохоронці вилучили із матеріалів справи оригінали фінансової угоди та розписки, чим затягнули проведення судово-почеркознавчої експертизи, а відтак – і ухвалення остаточного судового рішення.

Про це у програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK заявив адвокат Микола Лисий.

Після того, як Печерський райсуд Києва задовільнив вимогу про арешт частини майна міністра Палива та вугільної промисловості Ігоря Насалика через позов бізнесмена про стягнення заборгованості за договором позики, почались «чудеса вітчизняної правозастосовної практики». За словами адвоката підприємця Миколи Лисого, коли до матеріалів справи долучили оригіналу договору та розписки, представники відповідача подали клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи.

«На неї і планувалось передати ці документи. Однак, в ході судового засідання ми дізнались від представників відповідача, що Насалик звернувся до Печерського управління Нацполіції із заявою про те, що невстановлені особи подали до Печерського суду підроблені документи, на підставі яких збираються стягнути із нього борг», – повідомив адвокат.

Тож він погодився із уточнюючим твердженням, що поліція втрутилась у судовий процес, вилучила із судової справи оригінали договору та розписки.

«На мій погляд, це взагалі дика історія. Розглядались дві цивільні справи, та тут з’являється клопотання слідчого до судді. На превеликий жаль, колеги суддів із Печерського району не розібравшись у ситуації, дали дозвіл на вилучення матеріалів із цивільних справ», – наголосив Лисий.

Таке вилучення зірвало проведення відповідних експертиз. Тож, за словами адвоката, фактично, відбулось втручання у розгляд цивільних проваджень. Адже експертизи так і не вдалось здійснити, тому й ускладнюється ухвалення судового рішення. До того ж, за його словами, стаття про використання підроблених документів не передбачає вилучення паперів, які є і предметами розгляду у цивільних справах.

«Санкція цієї статті передбачає або штраф у розмірі 850 гривень, або арешт на термін до шести місяців чи обмеження волі до двох років. Тоді як на кону стоять документи на три мільйони доларів», – підкреслив Микола Лисий.

У свою чергу ведучий проекту нардеп Віталій Купрій підкреслив: вважає, що за таким діями Ігоря Насалика стоїть звичайне шахрайство та бажання ошукати бізнесмена. Мовляв, йдеться про колосальну суму, за яку можна утримувати «ціле маленьке містечко пенсіонерів». Тож прикро, що міністр зловживає своїм службовим становищем, а правоохоронні органи не працюють.

Він зазначив: якщо використовувати американську систему притягнення до відповідальності, у якій сумуються роки покарання за великі злочини, Насалик мав би отримати 54-56 років тюрми.

«Ми стежитимемо за цим процесом, оформимо відповідні реагування та направимо до всіх правоохоронних органів. Рано чи пізно таки доб’ємося, щоб він отримав покарання», – запевнив Купрій.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 15:22 :00