середа, 20 червня, 2018, 19:11 Політика
Цибулько: Заяви Тимошенко й Авакова про посаду президента – елемент збереження гравців на полі
ZIK
ZIK

Для того, щоби ліквідувати пост президента треба принципово не йти на президентські вибори. Це перше. Друге – президент у нашій системі влади є гарантом Конституції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Цибулько.

Нагадаємо, на Всеукраїнському форумі «Новий курс України» лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Україна має бути парламентською республікою канцлерського типу.

На підтримку Тимошенко виступив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він заявив, що підтримує ідею Юлії Тимошенко про перетворення України в парламентську республіку, хоча й не веде переговорів з ВО «Батьківщина» з цього приводу.

Політолог Володимир Цибулько каже, що сьогодні такі заяви – це елемент збереження основних гравців на полі.

«Українцям хочуть загорнути тих самих гравців у нову, красиву обгортку. Ну а для того, щоби ліквідувати пост президента треба принципово не йти на президентські вибори. Це перше. Друге – президент у нашій системі влади є гарантом Конституції. Тобто нам треба думати про інститути, які замінять Президента у випадку його ліквідації», – каже Володимир Цибулько.

Політолог зауважив, що ідея Юлії Тимошенко щодо перетворення України в парламентську республіку дуже нагадує іранську модель.

«Там є Корпус вартових Ісламської революції, тобто якась там рада старійшин. Але все це виглядає досить дивно. Свого часу в Турецькій республіці, яка завдяки Ататюрку стала світською державою, гарантом Конституції разом із президентом виступали збройні сили. І у випадку, коли була загроза Конституції, військове керівництво виводило війська і гарантувало захищення прав»,– розповів Цибулько.

Водночас політолог зазначив, що у більшості парламентських республік, де є слабкий президент, «компенсатором» виступає верхня палата парламенту.

«Тобто там є бікамералізм та двопалатний парламент. От тоді функції другого гаранта Конституції займає верхня палата», – підкреслив експерт.

Політолог також додав, що більшість тем, які Юлія Тимошенко обговорювала на Всеукраїнському форумі «Новий курс України»  – це пробні кулі.

«Саме по них технологи будуть визначати «виграшні конячки», які імпонують суспільству та на чому будувати майбутню кампанію.

Але у владному таборі ми бачимо інший процес. Призначення посла у Вірменії – сигнал «Волі народу». Тобто із мажоритарників і представників регіональних еліт починає формуватися коаліція, зокрема, під ідею обрання президентом Порошенка», – зазначив Володимир Цибулько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 00:00 :30