середа, 20 червня, 2018, 23:45 Політика
Це нонсенс, коли керівника НАБУ можуть звільнити ті, справи по кому розслідує Бюро, – експерт ЦПК
ZIK
ZIK

Наприкінці минулого року депутатами було зареєстровано законопроект, згідно з яким, парламент міг би звільняти голову НАБУ. Але це нонсенс, коли керівника правоохоронного органу можуть звільнити ті, справи по кому він розслідує.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Знаєте, один звіт за результатами не аудиту, а оцінки, діяльності НАБУ вже є. Його провела група експертів з України, США і Європейського Союзу. Буквально кілька місяців тому його було оприлюднено. Я б сказала, що цей звіт закладає стандарт якісного аудиту», – підкреслила Анастасія Красносільська.

За її словами, тоді експерти під всіма можливими кутами подивились на роботу НАБУ – наскільки воно оперативне операційно, чи достатньо співробітників, наскільки ефективно Бюро використовує надані їм законом можливості розслідування тощо.

«По всіх цих питаннях аудит сказав, що НАБУ працює ефективно. Так само Бюро було дано поради, що можна покращити, адже це можна зробити завжди. Але загальний висновок аудиту позитивний», – наголосила експерт Центру протидії корупції.

Окрім цього вона зазначила, що нам постійно говорять, що справи НАБУ такі слабкі, що вони розвалюються в суді, проте за півтори року так жодна справа і не розвалилась і не було виправдовувального вироку.

«Якби ж ці справи були такі слабкі, якби там було за що зачепитися, чи не скористалися б цим суди, щоб влаштувати показову «порку» НАБУ, розвалити справу і показати, що Бюро нічого не робить. Звичайно ж, скористалися б, але цього не робиться», – наголосила фахівець.

Також вона пояснила, що активісти так насторожено ставляться до аудиту НАБУ, бо вже бачили політичні спроби влади взяти під контроль Антикорупційне бюро.

«Я нагадаю, як наприкінці минулого року Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект, який давав можливість депутатам звільняти голову Антикорпуційного бюро просто за власним бажанням. Це юридичний нонсенс, адже основа правоохоронного органу полягає в тому, що його керівника не можуть звільнити ті, справи по кому він розслідує», – каже антикорупціонер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 07:33 :14