Новини » Економіка 20 червня, 2018, 13:02
Торгівельна війна між США і Китаєм впливає на нашу економіку, – Фурса
ZIK
ZIK

Ймовірно, що наслідки торгівельної війни між США та Китаєм відчує весь світ. Для України непорозуміння двох гігантів економіки вже відчутне у стрибках валюти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

 «Нічого не перешкоджає Дональду Трампу встановити нові мита на китайські товари. Китай, попри свою стриманість, заявив, що надіється на здоровий глузд президента США.  Ми ж вже бачимо результат цієї суперечки. Світові ринки, а особливо країни, які розвиваються, серед них і Україна, останнім часом під тиском. Ми відчуваємо це через стрибки валюти і фінансові ринки», – каже експерт.

Протекціонізм і торгівельні війни – це завжди погано, адже можуть коштувати світу навіть одного відсотка ВВП, наголошує Сергій Фурса.

«Китай має сильну економіку, тому у війні він сильно не постраждає, на відміну від держав, які з ним співпрацюють. Тому ми бачимо, що за тиждень долар для нас підскочив. Єдина причина – Дональд Трамп. Він тисне на такі країни, як наша, а валюта девальвує», – звертає увагу інвестиційний банкір.

Також експерт наголошує: раніше американці завжди вигравали у торгівельних війнах.

«Вся логіка Трампа десь з 50-тих років. Коли він намагається зробити десять робочих міст в Аризоні – вбиває сотню в Каліфорнії. Протекціонізм – це дуже погано, він б’є і по своїй економіці, яка впровадила певні обмеження», – зазначає інвестиційний банкір.

Сергій Фурса переконаний, що зараз несприятливий для України час у контексті світового ринку.

«Ми хочемо отримати транш МВФ і вийти на міжнародні ринки. Зараз це неможливо, бо на фоні переляку від нового етапу торгових війн йде божевільний тиск на ринки, що розвиваються. А ціни на наші старі папери сильно падають. Сьогоднішні кризи в Аргентині, Туреччині виникли із тієї ж причини. Інвестори втекли з країн», – пояснює експерт.

Окрім того, інвестиційний банкір підкреслює, що будь-яка криза зміцнює долар.

«Це найнадійніша валюта. Тому інвестори втікають і з України. Долар тисне на гривню, можливість влади позичати закордоном, а також впливає на ринок товарів. Наприклад, вчора ціна руди впала на п’ять відсотків», – додає Сергій Фурса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:46 :21