середа, 20 червня, 2018, 11:37 Економіка
Слухання щодо конфіскації активів «Газпрому» відбудеться у Британії 6 липня
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Слухання Комерційного суду Лондона щодо конфіскації активів «Газпрому» на території Англії та Уельсу на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, відбудеться 6 липня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

До того часу «Газпрому» заборонено забирати з Англії та Уельсу свої активи, зокрема грошові кошти, акції дочірніх компанії тощо на суму, яку присудив Стокгольмський арбітраж у транзитній справі – 2,6 мільярдів доларів.

«Нафтогаз також повідомив лондонським офісам 17 банків, які обслуговують Газпром, що вони не мають права здійснювати операції, спрямовані на зменшення активів Газпрому в Англії та Уельсі. Банки, які порушать цю вимогу, можуть бути оштрафовані», – повідомляють у «Нафтогазі».

Крім цього, в українській компанії додали, що ухвалюючи рішення щодо Газпрому, лондонський суд брав до уваги тимчасове призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. В «Нафтогазі» також висловили впевненість, що це призупинення невдовзі буде знято.

Нагадаємо, що 14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти «Нафтогазу». 18 червня українська компанія звернулась до апеляційного суду зі своїми поясненнями у цій справі.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов’язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов’язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Читайте більше тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:30 :32