Новини » Політика 20 червня, 2018, 15:25
Складається враження, що НАБУ повністю влаштовує відсутність судових рішень, – Лозовий
ZIK
ZIK

Після призначення третього аудитора НАБУ, можливо, фахівці нарешті здійснять якісну перевірку органу. Швидше за все, у них таки будуть зауваження щодо роботи Бюро, адже за кілька років своєї діяльності ані Артем Ситник, ані Назар Холодницький так і домоглися судових рішень по жодному із топ-фігурантів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Володимир Манько.

Він підкреслив: призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ було досить неочікуваним, адже оскільки цей політик є «людиною президента», тож й існувала версія, що він працюватиме «із прицілом на вибори».

«Однак, я подивився його біографію. У Жебрівського є юридична освіта. Він працював років десять у міліції, дослужився із постового до слідчого. Потім пішов у бізнес, а звідти – в політику, згодом переходив на різноманітні державні посади. Далі він воював – був сержантом одного із батальйонів, а потім перейшов на антикорупційний фронт – працював у Генеральній прокуратурі саме на тій посаді, яка вже після Майдану починала боротись із топ-корупціонерами», – розповів Манько.

За словами експерта, там Жебрівський вів близько 60 проваджень, були навіть вручені підозри.

«Та він там пробув десь півроку, а потім став головою Донецької військово-цивільної адміністрації», – зазначив експерт.

Тож він підкреслив: сподівається, що нарешті фахівці уже почнуть проводити якісний аудит НАБУ, визначивши плюси та мінуси у роботі органу.

«Думаю, що вони таки винесуть певні зауваження по роботі Бюро. Адже за третій рік ані Ситник, ані Холодницький не домоглися рішення судів по жодному із фігурантів», – підкреслив Манько.

У свою чергу громадський діяч Іван Лозовий зазначив: дуже велика проблема, що при таких призначеннях влада не звертає увагу на фаховість кандидата, а в першу чергу, лобіює призначення своїх друзів.

«У нормальному суспільстві таке не сприймається. На таку відповідальну посаду як аудитор потрібно призначати незалежну фігуру. Та усі розуміють, що Жебрівський таким не є. Там має бути фахова людина, яка професійно працювала у напрямку проведення аудиту», – переконаний Лозовий.

На його ж думку, Жебрівський «аж ніяк не тягне» по таких критеріях.

«Є проблема не так самого аудиту, як відсутність результатів у роботі НАБУ. Адже, якщо вони не добиваються результату протягом двох-трьох років, то повинні про це сказати і піти з посад. Навіть, якщо це відбулось не з їхньої вини», – вважає експерт.

Мовляв, суди намагаються взагалі не ухвалювати жодних рішень у резонансних справах, уникаючи відповідальності.

«Та тоді Ситнику потрібно було б про це заявити та вказати на конкретних суддів. Що йому заважає вийти і сказати, чому не вдаються судові справи? Тож у мене складається враження, що Ситника та людей, які працюють в НАБУ, така ситуація повністю влаштовує. Можливо, через високі зарплати. Та ця ситуація є ненормальною», – зазначив Іван Лозовий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 11:39 :20