середа, 20 червня, 2018, 15:54 Суспільство
Середній вік автомобілів в Україні – 30 років, – Ярошевич
ZIK
ZIK

Зареєстровані у ВРУ законопроекти № 8487 і № 8488 не до кінця відповідають вимогам автомобілістів. Акциз на розмитнення машин, які мають більше десяти років, необхідно знизити. Адже багато українців, через фінансовий стан, не можуть дозволити собі купити нові автівки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив голова громадської організації «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич.

«Основні три вимоги ГО ми зібрали і подали Комітету ВРУ. По-перше, хочемо, аби зняли стандарт «Євро-5» і можна було б розмитнити будь-який автомобіль, який відповідає нормі руху. По-друге, модель не має бути перехідною. Тобто треба закон, який дасть можливість кожному українцю  докорінно вирішити проблему. По-третє, ми вимагаємо доступного розмитнення. Зараз треба об’єктивно обговорити математику цифр», – каже Олег Ярошевич.

Голова ГО переконаний, що напрацювання комітету щодо зниження акцизу на нові автомобілі має ідеальну форму.

«Проте в Україні є старі машини, які вживали в Європі понад десять років. Вони мають свою вартість, але акциз на них надто високий. Цей момент обговорювали представники автомобільних імпортерів із спільнотою, яка захищає права на доступний автомобіль. До того ж, треба дочекатися висновків Міністерства екології, Міністерства економіки, ДФС, поліції. Вони мусять визнати, що закон є ідеальною формою для введення. Хоча ми вважаємо, що для старих автомобілів тарифи все ще зависокі», – наголошує Олег Ярошевич.

Експерт звертає увагу на те, що сьогодні існує закон, який дозволяє без акцизів розмитнити електромобілі. 

«Якщо зараз ВРУ ухвалила такий закон, значить він має стимулювати покупку таких авто. Відверто кажучи, я захищаю людей, бо вони мають право з точки зору Конституції. Хочу, аби депутати зрозуміли, що допоки економіка стоїть дуже низько, українці часто не можуть взяти навіть кредит, аби купити цей новий автомобіль. Тому люди просто вимушені придбати старе. В Україні середній вік машин – 30 років. В будь-якому селі ви побачите «Жигулі», «Москвич», які не відповідають технічним вимогам, бо техогляду не робили з десяток літ», – підкреслює голова ГО «АвтоЄвроСила».

До того ж, він додає: «Деу Ланос», який довго виготовляли в Україні, не відповідає стандартам навіть «Євро-3».

«Кожен автомобіль, який ми купили закордоном, не може бути переоформленим без техогляду. В ньому є важливий пункт про відповідність до екологічних стандартів. Тому якщо автомобіль відповідає європейським вимогам, то не буде небезпекою і для України. До слова, «Деу Ланос», який вироблявся в Україні дуже багато років, не відповідає навіть вимогам «Євро-3», – додає експерт.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 21:21 :13