середа, 20 червня, 2018, 14:43 Політика
Президент хоче знищити НАБУ ще до початку виборів, – Лещенко
ZIK
ZIK

Призначення Павла Жебрівського третім аудитором НАБУ створило значну загрозу для Артема Ситника. Адже тепер ця комісія є заангажованим органом, що діятиме на догоду владі.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Сергій Лещенко.

Він погодився, що призначенням Павло Жебрівського аудитором Президент порушив закон України про НАБУ. Адже у цього політика немає досвіду роботи у закордонних судах чи міжнародних організаціях.

«Адже це пряма норма закону. Згідно 26 статті, аудитором може бути лише той, хто має або фаховий досвід роботи у правоохоронних органах закордоном, або в міжнародних організаціях, що пов‘язані із цим напрямком. Президент натомість просто, не ховаючись, показує усьому суспільству: йому все одно, що про нього подумають. Головне – знищити НАБУ як незалежний орган», – заявив Лещенко.

Адже, на думку депутата, Жебрівський є політичним соратником Президента. Мовляв, ще із 2002 року, «коли Порошенко, Макеєнко та Жебрівський створили групу «Солідарність», нинішній аудитор НАБУ був, фактично, правою рукою чинного Президента.

«Він заміщав його у бюджетному комітеті. Коли ж Порошенко отримав від Ющенка квоту у владі, направив низку свої соратників губернаторами. Відтак, Жебрівський отримав Житомирську область», – розповів Лещенко.

Тож загалом, враховуючи усіх нинішній аудиторів НАБУ – Володимира Василенка, Михайла Буроменського та Павла Жебрівського, – Лещенко висловив сумніви щодо політичної незаангажованості цієї комісії.

«Син пана Василенка працює у владі та є співробітником ВККС. Це, фактично, орган вручення індульгенції для суддів за дорученням АП. Саме через це сито не були просіяні корупціонери, що потрапили до Верховного суду», – переконаний депутат.

Жебрівський є політиком, адже уже балотувався у президенти та навіть був головою однієї із партій.

«Яким може бути якість цього аудиту? Людина не просто має політичні амбіції, а й є заангажованою до Президента», – обурювався Лещенко.

Окрім того, він зазначив: Президент чекав, поки парламент призначить свого аудитора, щоб зрозуміти, яким буде розклад всередині цієї комісії.

«Тож він заповнив останню квоту близькою для нього людиною, щоб отримати цю структуру у потрібному для нього вигляді. Таким чином зможе або звільнити керівника НАБУ, або ж взяти його на гачок. Іншого ж сценарію було складно очікувати. Адже Бюро зараз є незалежним органом та розслідує провадження щодо оточення Президента. Тож, очевидно, є загрозою для його політичного майбутнього», – зауважив Лещенко.

Він підкреслив: НАБУ для Президента та чинної влади є найбільшою загрозою. Мовляв, його Порошенко боїться більше, ніж російських танків. Буцім, на відміну від Путіна, із зазначеним органом у керівника країни немає налагодженого каналу зв‘язку.

Тож, на його думку, НАБУ «хочуть знищити» ще до початку виборів, щоб під час кампанії «не сталось неприємності», коли когось із оточення Президента просто заарештують.

«Від учорашнього вечора з‘явилась загроза для Ситника, адже заангажовану людину поставили аудитором НАБУ. Що заважало Порошенку призначити, наприклад, Сторча чи Кастресана, який є міжнародним прокурором? Він очистив всю політичну верхівку у Гватемалі», – наголосив Лещенко.

Тому він переконаний: Порошенкові не потрібні непідконтрольні аудитори.

Як повідомлялось, Президент України Петро Порошенко призначив аудитором Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського. Частина експертів уже заявила, що таким чином глава держави намагається схилити Ситника на бік влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 09:48 :20