середа, 20 червня, 2018, 17:48 Політика
Портников: Не перебільшуйте значення слів Трампа і не легковажте висловами Путіна

Державний департамент США зробив чітку заяву, що підтверджує американську позицію щодо окупованого Росією Криму. Таким чином було покладено край дискусіям щодо вислову американського президента, який збурив українське суспільство.

Про це у блозі на «Еспресо» написав політичний оглядач Віталій Портников.

«Ми підтримуємо територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів, і наша політика щодо Криму залишається незмінною. Наші санкції – наші кримські санкції залишаться в силі, поки Росія не припинить окупацію і не поверне Крим Україні», – сказав представник Державного департаменту у відповідь на запитання журналіста щодо слів, які Трамп сказав з приводу Криму на саміті «великої сімки».

Ми часто схильні переоцінювати значущість слів американського президента. Але Трамп – не професійний політик. Він – бізнесмен і шоумен. І він абсолютно не розуміє силу слова політика. Для нього слово – полемічний прийом, можливість звернути на себе увагу, зробити гостру несподівану заяву, про яку будуть довго говорити. Слово і відповідальність для Трампа не поєднані в єдине ціле.

Однак при цьому експресія слова ще не означає, що американську політику буде змінено. Тому що ця політика визначається в результаті консультацій Трампа і його радників, роботи інституцій та відомств. Не може бути крутого політичного повороту без конгресу. І таких стримуючих факторів можна навести безліч. Але найголовніше – Трамп і сам може не збиратися міняти політику. Коли він щось виголошує або пише в твіттері, він зовсім про це не думає.

До речі, одночасно з переоцінкою слів Трампа ми недооцінюємо слова Путіна. Нам хочеться вважати, що російський президент розмовляє «просто так», для своєї аудиторії. Але насправді Путін у своїх виступах посилає сигнали – друзям і ворогам. І, на відміну від Трампа він практично нічим не стримується у здійсненні своїх задумів.

У Росії немає інституцій, немає суспільства, розмови про «оточення» і олігархів, що зупинять Путіна – це чергова західна ілюзія. Тому коли Путін вам загрожує, коли виступає з навіть фантастичними планами – будьте впевнені, він спробує втілити їх в життя.

Не ставтеся легковажно до слів Путіна і не вкладайте занадто багато значення в слова Трампа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-12 22:22 :35