середа, 20 червня, 2018, 19:50 Політика
Нардеп: Закон про ВАС ухвалювали з порушенням регламенту – ймовірно, навмисно
ZIK
ZIK

Правки до закону про ВАС з’явилися після завершення 14-денного терміну, таким чином, закон приймали з порушенням регламенту. Ймовірно, це зробили навмисно, щоб КСУ визнав закон неконституційним.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Юрій Чижмарь.

Нагадаємо, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард привітала створення Антикорупційного суду та заявила: «Ми погодилися, що нині дуже важливим є невідкладне ухвалення ВРУ допоміжного закону, поданого Президентом, для фактичного започаткування суду. Не менш важливими є зміни для відновлення підтриманих у першому читанні вимог щодо розгляду ВАС всіх віднесених до його юрисдикції справ, зокрема тих, що становлять собою всі нові апеляції щодо відповідних рішень, винесених судами першої інстанції».

Юрій Чижмарь нагадав, що після прийняття законопроектів у першому читанні є 14 днів для внесення правок, і після завершення цього терміну додаткових правок вносити не можна. З його слів, у випадку із законом про ВАС правки за 14 днів не були внесені, натомість з’явилися після цього терміну, таким чином, закон приймали з порушенням регламенту. Гість програми припустив, що це зробили навмисне, щоб КСУ визнав закон неконституційним.

Порівняльні таблиці, зауважив Юрій Чижмарь, і у випадку із законопроектом про ВАС, і нині із законопроектом про нацбезпеку, роздавали в останній момент, і депутати не мали змоги із ними ознайомитися.

«Така процедура прийняття закону вигідна, напевно, керівництву ВРУ, Банковій для того, щоб внести цей незрозумілий процес і потім приймати ті норми, які їм вигідні», – переконаний депутат.

Що ж до суперечливої правки щодо апеляції, Юрій Чижмарь вважає, що це «лазівка» для Насірова, Онищенка та інших, щоб вони мали гарантію, що їхні справи розглядатимуть нереформовані суди.

Додамо, народний депутат Сергій Міщенко зареєстрував законопроект № 8473, яким пропонується скасувати норму про апеляцію у законі «Про Вищий антикорупційний суд».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:05 :34