Новини » Політика

Нардеп БПП побачив можливість колапсу в новоствореному Антикорупційному суді

ZIK

Якщо новостворений Вищий антикорупційний суд завалити всіма потенційними апеляціями щодо тих справ, які зараз розглядаються в існуючих судах, це буде повний колапс.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Аркадій Корнацький.

Нагадаємо, у МВФ заявили, що очікують від України скасування суперечливої норми про апеляцію в законі «Про Вищий антикорупційний суд». Додамо, вопублікованому законі про ВАС з’явилася правка, згідно з якою апеляції щодо справ НАБУ, які суди розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не у Вищому антикорупційному суді.

Аркадій Корнацький наголосив, що та редакція закону про Вищий антикорупційний суд, яка врешті була проголосована, не була сфальсифікована на стадії опублікування чи підписання головою ВРУ чи Президентом України.

«Стаття, де говориться про те, що будуть всі справи, які наразі знаходяться у судах, розглядатися апеляційною інстанцією існуючої судової системи, була схвалена Венеціанською комісією, обговорювалася на комітеті і обговорювалася головою комітету Князевичем під час виступу у ВРУ з трибуни», – заявив нардеп.

Аркадій Корнацький вважає, що зміни до закону вносити не потрібно.

«Якщо ще цей новостворений суд завалити всіма тими потенційними апеляціями щодо тих справ, які зараз розглядаються у судах існуючих, це буде повний колапс. І просто набагато років наперед ці справи взагалі не будуть розглянуті, а там вступлять у дію терміни давнини, і злочинці не будуть нести жодного покарання. Хотілося б, щоб була наша вся судова система антикорупційною, а не тільки цей Вищий антикорупційний суд», – заявив нардеп.

Loading...