Новини » Політика 20 червня, 2018, 13:07
Конституційний суд надав висновок у справі щодо скасування депутатської недоторканності
Будівля Конституційного суду України. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Будівля Конституційного суду України. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканності народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Про це йдеться на сайті КСУ.

Президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності пропонує викласти статтю 80 Конституції у такій редакції: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». Президент також пропонує, що ці зміни набрали чинності з 1 січня 2020 року.

Конституційний суд України почав розглядати конституційні звернення щодо скасування депутатської недоторканності у квітні цього року.

Із проханням перевірити законопроекти на відповідність Конституції Верховна Рада звернулася до КСУ в жовтні 2017 року.

У 2015 році КСУ вже схвалював рішення щодо скасування депутатської недоторканності. Тоді суд визнав відповідний законопроект таким, що відповідає Конституції, проте в 2017 році депутати зняли цей документ з розгляду.

Відповідно до чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядає Верховна Рада України за наявності висновку Конституційного суду. Законопроект, схвалений конституційною більшістю, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу парламенту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 17:42 :32