середа, 20 червня, 2018, 21:50 Політика
Дрік: Призначення Жебрівського аудитором НАБУ може стати підставою скасування рішень аудиту
ZIK
ZIK

Призначення кандидатури, яку обґрунтовано називають лояльною до Президента, та яка може бути зацікавлена в тому, щоб не мати загроз з боку НАБУ, може мати ризик того, що цей аудит буде упередженим і політично заангажованим. Це може стати підставою для того, щоб оскаржувати будь-які рішення цього аудиту.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік, відповідаючи на запитання, як вона оцінює кандидатуру Павла Жебрівського, як аудитора НАБУ і його вислови у Фейсбуці.

«Було би дивно, якби вислови у Фейсбуці від щойно обраного аудитора були інші. Очевидно, що всі будуть стверджувати одне й теж саме, питання в тому, чи вони це робитимуть», – зазначила Дрік.

За її словами, сьогодні у зв’язку з призначенням Павла Жебрівського виникло дуже багато питань, чи це не є порушенням. 

«Закон дуже чітко вимагає досвід роботи за кордоном в судових правоохоронних органах або міжнародних організаціях. Такого досвіду у нього немає. Тому виникло логічне запитання, а чи взагалі законним є таке призначення», – зауважила член Ради громадського контролю НАБУ.

Також пані Дрік наголосила, що весь процес призначення аудиторів НАБУ був дуже заполітизований. На її думку, призначення такої кандидатури, яку обґрунтовано називають лояльною до президента, а також кандидатури, яка сама може бути зацікавлена в тому, щоб не мати загроз з боку НАБУ, може мати ризик того, що цей аудит буде не упередженим і політично заангажованим.

«Оскільки він був посадовцем високого рівня ніхто не знає чи можуть бути, наприклад, якісь справи в самому НАБУ стосовно тієї посади, яку він займав, або пов’язаної з виконанням його обов’язків. Сам факт призначення Жебрівського на посаду аудитора і та діяльність, яку вони зараз будуть проводити з точки зору формування методології початку роботи буде показовою і вона може стати підставою для того, щоб взагалі оскаржувати будь-які рішення цього аудиту», – переконана громадська активістка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 03:17 :17