вівторок, 19 червня, 2018, 22:02 Політика
Заборонити подавати законопроекти: У ВР кепкують з Барни
ZIK
ZIK

Після того, як народний депутат Олег Барна зареєстрував законопроект, у якому пропонується штрафувати «за публічний прояв сексуальної орієнтації», колеги-нардепи не втомлюються жартувати із такої ініціативи. Зокрема, Борислав Береза вважає, що слід розробити документ «про заборону подавати законопроекти Олегу Барні», а Ірина Суслова, заявивши, що такі ініціативи потрібно перевіряти «на здоровий глузд».

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Після «КиївПрайду», в рамках якого представники сексуальних меншин пройшли мирним парадом по вулицях столиці, у дійства знайшлося чимало прихильників, як і противників. Серед останніх – і народний депутат Олег Барна. Його на стільки обурила поведінка активістів, що навіть запропонував колегам розглянути законопроект, який дасть змогу штрафувати за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

«Виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, та публічні дії, спрямовані на пропаґанду будь-яких видів сексуальної орієнтації, тягнуть за собою накладання штрафу розміром від 300 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі гривень)», – йдеться у запропонованому Барною документі.

Проект закону одразу викликав шквал обурень і з боку депутатів. А дехто навіть пригадав пікантну сцену Олега Барни та Арсенія Яценюка з букетом червоних троянд.

«Саме Барна першим попадає під цей закон. Та гомосексуальна сцена, яку він з Яценюком продемонстрував у залі Верховної ради, ну, вибачте, активний гомосек в чистому вигляді», – сміється художник та політичний коментатор Сергій Поярков.

У фейсбуці депутати також не оминули нагоди відпустити кілька колючих жартів у бік законопроекту Олега Барни.

Зокрема, Борислав Береза написав:

«У залі йде жваве обговорення двох законопроектів. Якщо по євробляхахах точаться суперечки, то з законопроектом Олега Барни про заборону сексуальної орієнтації все однозначно. Є колективне пропозицію подати законопроект «Про заборону подавати законопроекти Олегу Барні».

Схоже висловилась і народний депутат Ірина Суслова, заявивши, що такі ініціативи потрібно перевіряти «на здоровий глузд».

«Раціональна пропозиція для вдосконалення роботи Верховної Ради. Поряд з гендерно-правовою експертизою впровадити експертизу законопроектів на здоровий глузд», – заявила Суслова.

Та сам Олег Барна каже: жодним чином своїм законопроектом не мав наміру принижувати сексуальних меншин.

«Ми ставимось до всіх толерантно. Але це не означає, що я хочу бачити, хто в публічних місцях займається, наприклад, активно коханням. Традиційним, не традиційними – це не суттєво, тим паче, коли це бачать діти», – пояснював свою позицію Барна.

На його захист стали і сексопатологи. Кажуть: прояв сексуальності має бути в межах суспільних норм. Усе, що поза ними, негативно впливає, насамперед, на дітей.

«До трьох років людина взагалі не знає, хто вона – чи хлопчик чи дівчина. Якщо ми в цей період йому не покажемо чи їй не покажемо, що ти є дівчинка, одягаючи хлопчика в платтячко, дитина не зрозуміє, ким є», – переконана лікар-сексопатолог Ірина Щербатюк.

Загалом же і опоненти, і прихильники законопроекту Барни сходяться на тому, що нехтувати звичайними правилами етикету не варто.

Анастасія Середа, проекту «Перші про головне».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-15 01:35 :44