вівторок, 19 червня, 2018, 12:02 Політика
Україна повинна працювати на випередження, – Гопко
ZIK
ZIK

Сполучені Штати Америки мають підписані двосторонні безпекові угоди з Ізраїлем та Японією. Якби Україна змогла підписати аналогічний документ зі США, Канадою, Великою Британією, то отримала б певні гарантії безпеки на випадок ескалації. Адже саме ці країни допомогли б у вирішенні загострення конфлікту.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорила народний депутат України Ганна Гопко.

«Я скептично ставлюся до того, що ми зможемо побачити миротворчу місію на Донбасі ще восени цього року. Але ми бачимо дуже багато заяв та дипломатичних зусиль, які є правильними з точки зору наших інтересів», – сказала Гопко.

За її словами, дуже важливо не повторити жовтень 2017 року, коли західні партнери України пролонгувати закон про особливий статус Донбасу. Адже тоді це дало юридичну підставу для продовження перемовин у форматі Волкер-Сурков та «нормандському». Через що почали тиснути на Україну, а не Росію.

«Ми повинні розуміти, які сигнали посилати Путіну і де є підтримка західних країн. Наприклад, у США існують двосторонні безпекові угоди з Ізраїлем, Японією. І ми могли б аналогічні угоди підписати зі США, Канадою, Великою Британією. Ці угоди мали б надавати певні гарантії на випадок подальшої ескалації конфлікту. Саме ці країни допомогли б Україні у вирішенні проблемних питань», – прокоментувала вона.

Тому, на її думку, якщо б в України були безпекові двосторонні угоди, то питання отримання, наприклад, летальної зброї значно пришвидшилось би. Тому треба вести перемовини з різними партнерами у різних форматах та тестувати їх на готовність співпрацювати з Україною.

«Варто було б почати з Польщі, яка є країною членом НАТО та нашим сусідом. Адже навіть є створена українсько-польсько-литовська бригада. Тобто у нас є ті формати, які мають певне підґрунтя для подальшої роботи. Абсолютно погоджуюсь з тим, що ми могли б активно почати співпрацювати з Великою Британією. Тим більше, що вона була і є гарантом Будапештського меморандуму. Далі це могла б бути Канада, більш природній наш союзник, де також у нас є меморандум про військово-технічну співпрацю. Там також нас включили у список країн, де можна експортувати стрілецьку зброю та є угода про вільну торгівлю, яка діє вже майже рік. Тому це дуже важливо, щоб Україна думала про власні інтереси», – наголосила нардеп.

Вона вважає, що саме такі дії могли б спрацювати на випередження, аби послабити Росію.

«Коли Росія буде бачити, що на боці України не слабкий «нормандський формат», де вона є однією з учасниць, Вона б не працювала як спойлер і не намагалася вкидати абсолютно неважливі питання», – додала Гопко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 16:06 :26