Новини » Суспільство 19 червня, 2018, 16:17
У тих, хто їде з ОРДЛО, слід вимагати співати славень, – Снєгирьов
ZIK
ZIK

Мешканці окупованих територій нарешті мають визначитись із вибором між батьківщиною та двома пенсіями чи рідним домом. Ті, хто хоче залишатись громадянином нашої держави, повинні ідентифікувати себе українцями.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Потрібно вимагати від мешканців нині окупованих територій ідентифікувати себе, ще коли вони тільки в‘їжджають на підконтрольну Києву частину України.

«Коли вони перетинають блокпост, потрібно задати питання в лоб: є вони громадянами України чи «ДНР»? Якщо ж не назвуться українцями, слід розвертати їх назад. Перевіряючи документи, я просив би взагалі співати славень. Якщо не захочуть, значить їм немає тут що робити», – заявив Снєгирьов.

Мовляв, саме це і є своєрідним лакмусовим папірцем. Адже, якщо українець не знає слів рідного гімну чи відмовляється його співати, насправді він не є громадянином нашої держави.

«За нього не варто боротися та платити йому українську пенсію», – переконаний експерт

Він вважає: ті, хто не покинув окупованих територій та отримав паспорт псевдореспубліки, зробили свій вибір.

«І тут не потрібно розповідати про відсутність можливості. Я виїжджав в одному лише піджаку, у мене не було іншого вибору. Моя родина тікала в капцях. Тож коли люди розповідають, що не можуть покинути домівку, мають нарешті обирати між Україною та домом. Це вибір між двома пенсіями – російською та українською – і любов‘ю до своєї Батьківщини», – зазначив Снєгирьов.

Мовляв, саме із ідентифікації себе як громадянина і починається повага до держави.

У свою чергу директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук додала: півтора мільйонам осіб, які виїхали із окупованого Донбасу, таки вдалось асимілюватись в інших містах.

«Так, їм складно, однак вони вже знайшли нову роботу та асимілювались. Ті, хто хочуть цього, спокійно почуваються і у Львові, ніхто там їх не б‘є», – переконувала Верещук.

Тож, на її думку, для тих, хто дійсно ідентифікує себе із Україною, покинути окупований Донбас не є великою проблемою.

«Ті ж, хто там залишились, таки мусять зробити екзистенційний вибір. Якщо вони дійсно хочуть відчувати та належати до української держави, мусять давати сигнали. Поки що там немає таких знаків. Покажіть хоч якийсь мітинг. Адже, коли виходив Майдан, також стояв «Беркут» із автоматами», – зазначила Ірина Верещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 21:26 :54