Новини » Економіка 19 червня, 2018, 11:58
Сутички під ВР – попередження владі, яка не вирішує проблеми гірників, –Волинець
Сутички гірників із правоохоронцями під Верховною Радою України
Сутички гірників із правоохоронцями під Верховною Радою України

Сьогоднішні сутички гірників із правоохоронцями під Верховною Радою – попередження владі. Вона не може вирішити питання шахтарів із затриманням зарплат, ухваливши відповідний законопроект, та повернути ДП «Селидіввугілля» пласти, які «викрав Олександр Янукович».

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець під час мітингу, що транслював телеканал ZIK.

Він підкреслив: якби у мітингувальників справді була мета потрапити у ВР, вони б це зробили. Мовляв, такій кількості людей не важко «виламати двері».

«Однак, такої мети ніхто не ставив. Та це стихійне попередження владі. Добре, що люди зробили його у такий спосіб, а самі шахтарі розбороняли обидві сторони, аби уникнути бійки», – зазначив Волинець.

Мітингувальників, за його словами, обурює, що шахтарський законопроект Михайла Бондаря, який, на їхню думку, дозволить відновити платоспроможність державних вугледобувних підприємств та запобігти їх закриттю, навіть не внесений на порядок дня.

«Ще кілька місяців тому нам обіцяли, що його проголосують. Та до закінчення сесії залишається всього кілька днів. Тож зрозуміло, що люди не витримують. «Смотрящі» і далі керують галуззю, а заборгованість по зарплатах зростає. Син Януковича Олександр «Стоматолог» загарбав пласти, нинішній міністр палива те енергетики Ігор Насалик допомагає йому тримати їх у руках. Лави незаряджені, немає на чому працювати і, відповідно, заробляти на зарплати», – обурювався Волинець.

Він підкреслив: Незалежна профспілка гірників України разом із профспілкою Працівників вугільної промисловості організувала цей приїзд шахтарів до Києва, адже мали конкретну вимогу – погашення заборгованості по зарплатах та голосування законопроекту, що передбачає зміни до бюджету України.

«Ми подали заявку на пікетування до Адміністрації Президента, Кабміну та Мінсоцполітики, також ми написали у «Держгеонадра», щоб були повернені пласти, вкрадені сином Януковича у ДП «Селидіввугілля», – розповів голова профспілок.

Окрім того, за його словами, частина пікетувальників, оплатила автобус на завтрашній день. До того ж ще мають і приїхати лідери Незалежних профспілок гірників України.

«Автобус коштує 20 чи 40 тисяч гривень – залежно від того, скільки осіб поміщається у нього. Це невеликі гроші. Незалежна профспілка гірників має для цього страйковий фонд. Ми це проплачуємо. Регіони, приїзд яких організовувала інша профспілка, самі повинні відповісти на питання, за які кошти це здійснювалось», – зауважив Волинець.

Тож, за його словами, частина шахтарів приїхала до Києва не на один день. Якщо їх вимоги і далі ігноруватимуть, мітингувальники «підтягнуть шахтарські сили».

«Треба запитати у спікера парламенту, чому не поставили на голосування законопроект, яким передбачено внести зміни до бюджету, щоб вчасно виплачувати зарплату шахтарям, і перестати купувати вугілля у країни-агресора. Все дуже просто», – резюмував Михайло Волинець.

Ідеться про законопроект № 8362 від 16.05.2018 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі.

Як повідомлялось, сьогодні, під час мітингів під Верховною Радою, які проводили ветеранів війни в Афганістані та шахтарі, активісти почали штурмувати будівлю парламенту. Між силовиками та мітингувальниками відбувалась сутичка.  

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 06:27 :21