Новини » Політика 19 червня, 2018, 11:53
Путін забереться з Донбасу лише тоді, коли війна йому стане невигідною, – Ганна Гопко
ZIK
ZIK

У порівнянні з 2014 роком, коли розпочиналась війна, сьогодні багато обставин змінилось на користь України. Зокрема, зміцніла українська економіка, армія стала сильнішою, а підтримка Заходу – відчутнішою.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK зазначила народний депутат України Ганна Гопко.

«Я думаю, що для вирішення питання війни на Донбасі потрібен цілий комплекс факторів. Тут мова йде не лише про те, якою буде влада в Україні. Ми мусимо самі нав‘язувати такий порядок денний. Але у 2008 році, коли ми були близькі до того, щоб отримати план щодо членства в НАТО, чи була в середині суспільства консолідована позиція? Не було», – підкреслила парламентар.

На її думку, зараз, в час війни, коли політики відчувають суспільну підтримку, серед громадян є значно більше єдності щодо цього питання.

«На жаль, сьогодні немає єдиної стратегії щодо деокупації, а потім реінтеграції тимчасово окупованих територій. Погляньте, навіть закон про визнання Росії країною-агресором був ухвалений лише в січні цього року», – наголосила Ганна Гопко.

Вона переконана, що різні політичні сили мають різне бачення в цьому питанні. Частина вважає, що потрібно забути і не чіпати Донбас, поки Україна не стане повністю успішною.

«Ми впевнені, що росіяни самі звідти підуть? Не підуть. І на Заході теж багато хто відчуває, що в Україні немає єдиної позиції, що робити з Донбасом. Це одне з найважливіших питань. Побачимо, які шляхи вирішення пропонуватимуть кандидати в президенти», – каже народний депутат.

Окрім цього вона підкреслила, що зараз дещо змінилися деякі фактори щодо війни. Зокрема, зміцнилась українська економіка, стала сильнішою армія та більш відчутною підтримка Заходу.

«Зараз я вважаю, що багато обставин змінилось на користь України. Тому вибудовуючи різні стратегії з тими, хто справді може бути надійним союзником, можна було б почати домовленості про зміну формату», – вважає нардеп.

Також голова комітету ВР у закордонних справах пригадала, як нещодавно на спільній панелі дискусій в Естонії представник Росії цинічно запитав у Курта Волкера, що США можуть запропонувати Володимиру Путіну за те, щоб той пішов з Донбасу.

«Тому чим більшу ціну Путін буде платити і йому це стане абсолютно невигідним, тоді він забереться з Донбасу», – переконана народна обранка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 19:01 :08