Новини » Курйози 19 червня, 2018, 14:49
Потужні ураганні вітри на Венері прискорюють обертання планети, – вчені
Венера. Фото: nationalgeographic.com
Венера. Фото: nationalgeographic.com

Атмосфера Венера в 90 разів щільніша земної і створює катастрофічний парниковий ефект і потужні невгаваючі урагани. Рік на Венері триває 225 наших днів. Вітряні урагани роблять повний оборот навколо планети всього за чотири дні. Ці постійні і сильні вітри впливають на гірські піки на поверхні Венери, що призводить до виникнення в атмосфері стійких структур і навіть впливає на обертання планети.

Про це вчені пишуть в статті, опублікованій в журналі Nature Geoscience, повідомляє naked-science.

Томас Наварро з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі і його колеги звернули увагу на дивну стаціонарну хвилю довжиною близько 10 тисяч кілометрів, яка була помічена в верхніх шарах атмосфери японським зондом Akatsuki в 2015 році. Вже тоді вчені припустили, що вона виникала через зіткнення сильних атмосферних потоків з гірським хребтом. На Землі спостерігаються аналогічні явища, хоча через мінливості вітрів у нас вони не бувають стабільними. Моделювання венеріанській атмосфери, проведене Наварро і його співавторами, підтвердило цю версію.

Крім того, розрахунки показали, що тиск, який створює атмосфера, яка рухається по колу швидше самої планети, впливає на її обертання. Справді, дані говорять про те, що 243-денні обороти Венери можуть відрізнятися один від одного на кілька хвилин. Це може бути пов’язано не тільки з неточністю вимірювань, але і з впливом ураганів, які прискорюють обертання, – а також з притяганням Сонця, яке здатне уповільнювати планету. Гра цих сил і створює невеликі флуктуації в тривалості місцевої доби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 04:44 :46