вівторок, 19 червня, 2018, 13:27 Політика
Посол, якого не змінюють на посаді, втрачає мотивацію працювати ефективніше, – Гопко
ZIK
ZIK

Українські дипломати, які перебувають на службі закордоном і не змінюються на посаді, втрачають відчуття реальності. Відповідно, такі особи працюють неефективно для своєї держави.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говори народний депутат України Ганна Гопко.

«Для того, щоб українські дипломати та посли не зросталися з місцевими елітами закордоном, повинна відбуватись ротація кожні три-чотири роки. Адже дуже прикро, коли я приїжджаю у деякі країни, а мені кажуть на нашого посла: «Так это ж наш посол», – сказала Гопко.

Вона вважає, що дуже важливо це зробити у таких країнах, як В’єтнам, Ізраїль, Ватикан. Адже ті, хто там працюють, професійні люди, але перебуваючи довго у одній країні, втрачають мотивацію працювати ефективніше.

«Я не кажу, що ці люди непрофесійні, але коли вони десять років перебувають у одній країні не змінюючись, таким чином втрачають відчуття реальності того, що відбувається в Україні, мотивацію працювати ефективніше. Тому дуже добре, що у новому законі про дипломатичну службу це прописано», – зазначила вона.

Також нардеп розповіла, що донедавна у Данії просто не було українського посла, який би відстоював  інтереси України.

«У Данії відбудеться конференція з підтримки реформ в Україні. Хоча ця країна для нас важлива, зокрема, для того, щоб не допустити та не дати дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Але там ще донедавна не було нашого посла. Тому що два центри (Клімкін та Єлісєєв, - ZIK) не могли між собою з’ясувати, хто ж там має представляти Україну. Нарешті призначили Гримана, але я півроку була змушено публічно закликати це зробити», – наголосила Гопко.

За її словами, складається таке враження, що Президента України влаштовує такий стан речей, коли між собою конкурують центри впливу.

«5 квітня 2018 року було ухвалено Закон «Про дипломатичну службу», де ми наполягли на поправці, яка стосувалася попередніх консультацій з рекомендаційним характером у профільному комітеті в предметах відання, якого є дипломатична служба – Комітет закордонних справ. Парламент за це проголосував, але це не влаштувало Порошенка. У результаті він наклав вето і вніс пропозиції відмінити консультації кандидатів на посади послів. Хоча ця норма існувала до 2010 року, але Янукович та його депутати скасували її», – прокоментувала вона.

Вона розповіла, що коли кандидати приходили відбір, усе відбувалося у закритому режимі і депутати підписували документ про доступ до ДСК про нерозголошення. Так само працює система у США, адже Трамп не може призначити  посла, поки він не пройде у профільному комітеті слухання, не доведе свою професійність. Представляти Україну закордоном у дипломатичній установі – це велика честь, відповідальність та навантаження. Але цей закон був завалений. Тому дуже дивним виглядає і той факт, що міністр закордонних справ Павло Клімкін не може призначити першого заступника.

«Країна воює з російською агресією, тому у нас є і інший фронт – це міжнародна судова система. Тому потрібен заступник, який би займався зв’язками з парламентом», – зазначила Гопко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 16:06 :43