вівторок, 19 червня, 2018, 18:55 Політика
Політолог: РФ розглядає варіант бліцкригу українського війська і попередила про це іноземні МЗС
ZIK
ZIK

Росія розглядає варіант бліцкригу української армії на Донбасі і, можливо, спеціально на нього очікує та готова його “підпровоковувати”.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що, якщо розраховувати кількість осіб миротворчої місії з урахуванням довжини кордону, то потрібно понад 50 тисяч осіб. Та оскільки населення Донбасу скупчено проживає у містах, чисельність місії можна скоротити наполовину.

Гість програми, що місія не приходить на допомогу Україні, а виконувати мандат ООН, і для неї є дві сторони конфлікту, однаково відсторонені. Тарас Чорновіл зауважив, що Росія, яка не готова сприймати таку позицію, має право вето у Радбезі ООН, тому наразі питання щодо миротворців буде відтягнуте у часі.

«Запрошуючи місію, ми погоджуємося на те, що на цих територіях ми не будемо мати певний період діяльності місії, відповідно, повноцінного свого суверенітету», – зазначив Тарас Чорновіл.

Політолог зауважив, що є два варіанти розвитку подій. Один із них полягає у тому, що Україна розпочинає бойові дії і йде до кордону, проте саме цього чекають дві російські армії.

«Я працюю із іноземними дипломатичними представництвами, і від кількох у мене було прохання – написати про бліцкриг, який українська армія має провести за той час, поки у Росії буде відбуватися так званий чемпіонат світу, коли українська армія має за один тиждень чи кілька днів захопити всю територію, яка зараз окупована на сході. Вони це прямо називають бліцкриг. Я почав розпитувати, звідки така інформація. Виявляється, всім МЗС більшості ключових країн, де РФ має серйозну підтримку – Китай, Бразилія, Індія, – було повідомлено про це із МЗС РФ і донесено нотою. Тобто, Росія насправді десь розглядає цей варіант, чи, можливо, спеціально на нього очікує і готова його підпровоковувати», – заявив Тарас Чорновіл.

Інший варіант, з його слів, оскільки Мінські домовленості вже давно не виконуються, – миротворці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-15 02:35 :38