Новини » Політика 19 червня, 2018, 15:14
Поки Росія впливає на ситуацію в Україні, їй немає сенсу вести прямі переговори, – Голобуцький
ZIK
ZIK

Звичайно, що переговори між Україною та Росією відбудуться. Питання лише коли. Швидше за все, це станеться після виборів в Україні. Адже Путіну невигідно зараз витрачати свої сили на прямі перемовини з теперішньою українською владою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політтехнолог Олексій Голобуцький.

«Якщо проаналізувати піар-складову, то Путіну важкувато буде домовлятися з Порошенком. Йому простіше це буде зробити з будь-ким іншим. І прізвище немає значення. Адже саме з цією людиною можна буде започаткувати нову історію. Тому Путін, швидше за все, чекатиме президентських виборів в Україні», – сказав Голобуцький.

Він вважає, що переговори між Росією та Україною неминучі. Але поки РФ має можливість суттєво впливати на внутрішньополітичну ситуацію, їй немає сенсу йти на прямі переговори з Україною.

«Ми повинні розуміти, що Путін мислить іншими категоріями. Він зараз думає про 2024 рік,та як зробити так, щоб залишитись на пожиттєвий термін на своїй посаді. На відміну від наших політиків, які думають періодом три-п’ять років. Зрозуміло, що тренд та курс України на Європу та НАТО незламний. Але 2019 рік якраз зможе показати реальний стан речей після результатів президентських і парламентських виборів. Саме стане зрозуміло, чи є сенс Путіну витрачати свої сили і чи Росія піде на переговори», – прокоментував він.

Його колега політтехнолог Тарас Загородній також вважає, що наразі Росі невигідно ініціювати перемовини.

«Я думаю, що в будь-якому випадку прямі переговори РФ та України неминучі. Тому що все одно Росія залишається нашим сусідом і ми повинні виходити зі стану війни і у цьому допоможуть двосторонні переговори. Але я поки що не бачу, що Росія готова до таких перемовин», – зазначив Задорожній.

За його словами, коли до Росії буде застосовано більше санкцій, тоді вона стане більш готовою до розмови.

«Треба більше санкцій, бунтів всередині Росії. І коли вона вже буде готова до розмови, тоді можна буде розпочинати процес. На даному ж етапі поки що Захід не дотиснув її. Але ми повинні розуміти, що з війни все одно треба виходити. Адже свого часу це зробила і Фінляндія. І ми не виняток. Питання лише в тому, у якій позиції ми перебуватимемо – сильній чи слабкій», – додав політтехнолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 08:10 :57