Новини » Політика 19 червня, 2018, 12:42
Парламент для СБУ є дуже «хлібним» місцем, – Саакян
ZIK
ZIK

Вже завтра у ВРУ обіцяють проголосувати за законопроект про національну безпеку і оборону. У ньому ідеться і про роль СБУ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Олег Саакян.

«Законопроект про національну безпеку і оборону постійно відкладається  через те, що ще не визначені деякі питання, зокрема й ті, які стосуються кадрів, поділення коштів у відсоткові ставки, розподілу замовлень, реалізації цивільного контролю тощо. Документ торкнеться усієї архітектури влади, зачепивши економічну сторону. Тому законопроект дуже складно «розкрутити»», – пояснює експерт.

Олег Саакян звертає увагу на те, що політики не довіряють одне одному, а тому гальмують ухвалення рішень.

«Ціла низка державних підприємств, міністерств без очільників. Тобто в середині владної більшості нема довіри, аби домовитися за посади. Депутати бояться, що колеги «кинуть» їх, впровадять якісь дивні правки у законопроект про нацбезпеку. Але зараз, під зовнішнім тиском, довелося працювати», – зазначає політолог.

Проблема української політичної системи у дуальності, упевнений Олег Саакян.

«Два керівники у державі – це політична шизофренія. Але в Україні і прем’єр-міністр, і президент є очільниками виконавчої влади. У такому випадку, кому б не звітували, завжди знайдеться виделка неформального впливу», – наголошує експерт.

Законопроект про національну безпеку і оборону визначатиме роботу СБУ. Однак міжнародні партнери вже розкритикували певні положення. Зокрема і те, що парламент позбавляється можливості контролювати зазначений орган.

«Для нечесних працівників СБУ парламент – це дуже «хлібне» місце. Однак у спецслужбі є люди, які працюють на сході України. Я вважаю, що згодом їхні історії можна вписувати у підручники. Вони мають займатися національною безпекою», – підкреслює політолог.

Крім того, у положеннях законопроекту прописано, що в СБУ відберуть функції департаменту по боротьбі з економічними злочинами.

«Я думаю, що економічні питання, які пов’язані з тероризмом, СБУ можуть вести. Проте не мають займатися економічними злочинами. Навпаки, це додатковий корупційний ризик», – вважає Олег Саакян.

Експерт зазначає: попри затягування, законопроект незабаром ухвалять. Ймовірно, що це станеться у четвер.

«Президент зацікавлений у тому, щоб не отримати додаткових іміджевих ризиків, фактично, на фініші передвиборчої гонки. Адже є два найголовніших питання, які будуть йому ставити – ті, які стосуються безпеки, і зовнішньо-політичні», – резюмує політолог

Нагадаємо, що вчора під час засідання Погоджувальної ради голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що цей тиждень є крайнім терміном для ухвалення закону про національну безпеку і оборону.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 20:07 :00