вівторок, 19 червня, 2018, 15:54 Політика
Не Росія, а Захід не дозволить нам повернути Донбас військовим шляхом, – Снєгирьов
ZIK
ZIK

Якщо ми повернемо Донбас дипломатичним шляхом на умовах Росії, то взагалі втратимо територіальну цілісність і розуміння держави. Натомість повертати окуповані території військовим шляхом нам не дозволить Захід, який зацікавлений у торгівлі з Росією. Таким чином Україна виступає заручником політичної волі саме країн Європи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

«Якщо говорити про те, що президенти України і Росії мають сісти за стіл перемовин, то Путін вже окреслив свою «червону лінію». Перше – Севастополь та Крим він ніколи не віддасть, а друге – єдина модальність миротворців на Донбасі та, яку хоче Росія, тобто по лінії розмежування», – підкреслив Дмитро Снєгирьов.

Тоді виникає питання: коли нас обклали «червоними прапорцями», про що тоді можна розмовляти з Російською Федерацією?

«Так, ця людина – президент країни-окупанта, але він вже поставив ті вимоги, які, фактично, не виконає Україна. Йдеться про те, що нам або повернуть ті території на умовах федералізації, або нас знову-таки поставлять перед абхазьким сценарієм, коли зайдуть миротворці по лінію розмежування, а ми матимемо неконтрольовані території, що постійно висітимуть над нами «домокловим мечем», – заявив активіст.

За його словами, коли перед нами ставлять такі вимоги, постає питання, чи потрібен тоді нам Донбас і яким чином ми його повернемо.

«Ми повернемо його на умовах Росії? Тоді ми втратимо територіальну цілісність і взагалі розуміння Української держави. Погодьтесь, коли ми зараз погодимось на особливий статус, вибори на Донбасі та амністію, це все! Це, фактично, кінець України», – заявив співголова ГІ «Права справа».

Він переконаний, що після таких кроків ми «відкриваємо шлюзи», а «мутна вода», яка є за ними, іде в Україну, де розпочинаються неконтрольовані процеси.

«Нам це потрібно? Ми не можемо звільнити Луганськ. Я сам луганчанин і мені телефонують і питають, як я можу. Можу, бо розумію, що військовим шляхом нам не дадуть звільнити ці території. В першу чергу, нам не дасть це зробити не Росія – це чергова брехня – нам не дадуть наші західні партнери піти на ескалацію військової напруги», – запевнив активіст.

За його словами, саме Захід є стримуючим фактором, адже їм не потрібне розв‘язання активного військового конфлікту на теренах Європи.

«Їм потрібно торгувати з Росією, їм потрібен «Північний потік-2» і турецький газопровід. Україна ж виступає заручником політичної волі саме країн Європи. Від перемовин Путіна і Порошенка, може, й справді щось залежить, але давайте подивимося, про що йдеться. А йдеться про те, що розігрується геополітична карта», – підкреслив Снєгирьов.

Він зазначив, що коли проаналізувати заяви Трампа, Путіна та провідних політичних діячів Європи і України, то найперше в світі вирішуються питання Сирії, Ірану і КНДР. Натомість питання України перебуває не вище четвертого місця.

«Я взагалі виступаю з пропозицією внести в парламент на юридичному рівні поняття «втрачені території». Мова йде не лише про Крим та Донбас, але й Воронеж, Кубань, Засяння та інші. Це українські території, але давайте будемо відвертими – ми можемо зараз повернути Донбас чи звільнити Севастополь? Не можемо», – заявив Снєгирьов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 08:26 :55