вівторок, 19 червня, 2018, 22:12 Суспільство
Наявність безкоштовних ліків можна перевірити за допомогою спеціального мобільного додатку
ZIK
ZIK

В Україні з’явився мобільний додаток «Ліки контроль», що підкаже пацієнтам, який із виписаних лікарем препаратів можна отримати безкоштовно просто у шпиталі. Його розробники запевняють: оперативно оновлюватимуть інформацію про нові ліки, що з’являтимуться у безкоштовному списку.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Зараз у переліку медпрепаратів, які лікарні можуть видати пацієнтам безплатно – 447 позицій. Заклади повинні оприлюднювати цей список для пацієнтів стаціонару. Понад те – завдяки мобільному додатку «Ліки контроль» кожен може перевірити, що із списку ліків, які виписав медпрацівник можна отримати безкоштовно.

«Вводимо у графу діючу речовину і дивимося. Препарати, які є у нацпереліку, позначені логотипом цієї національної програми», – пояснює одна із авторів додатку Наталя Гуран.

Тим часом знімальна група «Перших про головне» вирішила перевірити в одній зі столичних лікарень, як додаток працює на практиці. Та виявляється, у закладі й не всі чули про безоплатні ліки.

«Оце я вперше почула що в нас є така програма. В принципі, це дуже зручно і як буде можливість можна буде звернутись», – кажуть пацієнти.

Наявність безкоштовних препаратів із журналістами перевірив і пацієнт Артем, який травмував ногу. Один препарат із списку, що виписав лікар, програма справді знайшла.

«Ось анальгін зразу знайшло. Є зелена помітка і напис «Препарат включено в національний перелік основних лікарських засобів», – каже Артем.

Про те, що безкоштовний анальгін є у закладі підтверджує і медсестра. Кількість ампул може побачити кожен на стенді в коридорі. Працівниця зауважує: цей перелік оновлюють щотижня.

Та все ж, за словами медиків, левової частки ліків таки не вистачає, зокрема – антибіотиків. На їхню закупівлю держава не виділяє грошей. За свої гроші, мусить купувати ліки і хворий на діабет Віталій Петрович.

«Я – діабетик. Сказали що що глюкофаж буде безкоштовним. Та його немає у списку», – каже пан Валерій.

У Міністерстві охорони здоров’я ж запевняють: у список дармових ліків щороку додаватимуть нові препарати. Оперативно оновлювати інформацію планують і розробники додатку.

Альона Гулай, «Перші про головне».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:32 :05