Новини » Регіони 19 червня, 2018, 11:20
На Закарпатті прокуратура оскаржить рішення про передачу Невицького замку сільраді

Прокуратура Закарпатської області подала апеляційну скаргу на рішення Ужгородського міськрайонного суду про передачу «безхазяйної нерухомої речі – Невицького замку» у власність Кам’яницької сільради Ужгородського району.

Як ідеться в скарзі, дане рішення є незаконним і підлягає скасуванню в зв’язку з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.

Так, ще в 2009 році Невицький замок внесено до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад, тому на момент винесення судом першої інстанції рішення він не був безхазяйним майном. Крім того, прокуратура області, департамент культури облдержадміністрації та обласна рада не були залучені до участі в справі та відповідно проінформовані про час та дату судового розгляду, як і про оскаржуване рішення. Тому в прокуратури області є всі законодавчі підстави для внесення апеляційної скарги з метою захисту інтересів держави в особі департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради.

Враховуючи наведене, прокуратура Закарпатської області просить суд визнати причину пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення поважною та поновити його, прийняти апеляційну скаргу до провадження, залучити до розгляду департамент культури облдержадміністрації та обласну раду, скасувати рішення Ужгородського міськрайсуду від 12. 10. 2010 р. та ухвалити нове рішення, яким заяву Кам’яницької сільради про передачу безхазяйної нерухомої речі в комунальну власність залишити без розгляду, – інформують в Закарпатській ОДА.

«Кам’яницька сільрада проігнорувала численні прохання повернути Невицький замок на баланс області, – коментує апеляційну скаргу голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль. – У результаті під загрозою зриву опинився проект реставрації замку вартістю 11,2 мільйони гривень. Левова частка цих грошей (10,7 мільйонів) має надійти з Державного бюджету України в рамках фінансування проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу, ще 500 тисяч виділить обласний бюджет. На Закарпатті всі говорять про Невицький замок, як про одну з найкращих туристичних візитівок області, однак, щоб привести цей історичний об’єкт до ладу, нам доводиться судитися й скасовувати рішення про «безхазяйну нерухому річ».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:49 :03